reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Kursy > Droższe prawo jazdy – nowy pomysł Ministerstwa Infrastruktury

Droższe prawo jazdy – nowy pomysł Ministerstwa Infrastruktury

Ministerstwo Infrastruktury złożyło nowy projekt rozporządzenia dotyczącego podwyżki cen prawa jazdy. Głównym jego założeniem jest przede wszystkim wprowadzenie dodatkowego kursu i szkolenia, za które początkujący kierowcy będą w sumie musieli dodatkowo zapłacić 300 zł.

Kurs teoretyczny

Kurs prowadzony będzie w formie zajęć teoretycznych, których tematyka związana będzie bezpośrednio z bezpieczeństwem na drodze oraz problematyką wypadków drogowych. Kurs odbywać się będzie w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, a jego czas trwania to 2h. Wyceniony na 100 zł kurs trzeba będzie odbyć w ciągu 8 miesięcy od zdania egzaminu.

Szkolenie praktyczne

Dodatkowo poza kursem młodo upieczony kierowca będzie musiał odbyć szkolenie praktyczne, prowadzone w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Głównym założeniem szkolenia będzie uświadomienie świeżych kierowców o niebezpieczeństwie wynikającym z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, naukę jazdy po śliskiej nawierzchni, w tym pokonywanie zakrętów, jak również uświadomienie o konsekwencjach jazdy z nadmierną prędkością. Czas trwania szkolenia praktycznego to 1 godzina, a jego koszt wyniesie 200 zł.

Powodem wprowadzenia dodatkowego szkolenia jest przede wszystkich wysoko utrzymująca się tendencja wypadków powodowanych przez młodych kierowców. Rozporządzenie zakłada, że obowiązek odbywania kursu ma wejść w życie po 4 czerwca 2018 r.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sebastian Bohuszewicz

adwokat, od 2015 roku radca prawny. Radca prawny i Koordynator Obsługi Prawnej w jednym z łódzkich szpitali. W ramach prowadzonej kancelarii obsługuje też inne podmioty lecznicze.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama