| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Kursy > Droższe prawo jazdy – nowy pomysł Ministerstwa Infrastruktury

Droższe prawo jazdy – nowy pomysł Ministerstwa Infrastruktury

Ministerstwo Infrastruktury złożyło nowy projekt rozporządzenia dotyczącego podwyżki cen prawa jazdy. Głównym jego założeniem jest przede wszystkim wprowadzenie dodatkowego kursu i szkolenia, za które początkujący kierowcy będą w sumie musieli dodatkowo zapłacić 300 zł.

Kurs teoretyczny

Kurs prowadzony będzie w formie zajęć teoretycznych, których tematyka związana będzie bezpośrednio z bezpieczeństwem na drodze oraz problematyką wypadków drogowych. Kurs odbywać się będzie w wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego, a jego czas trwania to 2h. Wyceniony na 100 zł kurs trzeba będzie odbyć w ciągu 8 miesięcy od zdania egzaminu.

Szkolenie praktyczne

Dodatkowo poza kursem młodo upieczony kierowca będzie musiał odbyć szkolenie praktyczne, prowadzone w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Głównym założeniem szkolenia będzie uświadomienie świeżych kierowców o niebezpieczeństwie wynikającym z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, naukę jazdy po śliskiej nawierzchni, w tym pokonywanie zakrętów, jak również uświadomienie o konsekwencjach jazdy z nadmierną prędkością. Czas trwania szkolenia praktycznego to 1 godzina, a jego koszt wyniesie 200 zł.

Powodem wprowadzenia dodatkowego szkolenia jest przede wszystkich wysoko utrzymująca się tendencja wypadków powodowanych przez młodych kierowców. Rozporządzenie zakłada, że obowiązek odbywania kursu ma wejść w życie po 4 czerwca 2018 r.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Horyzonty®-Szkolenia dla Biznesu

Szkolenia dla Biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »