| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Egzamin wewnętrzny

Egzamin wewnętrzny

Na zakończenie kursu prawa jazdy może być przeprowadzony egzamin wewnętrzny. Ma on sprawdzić czy kandydat może podejść do egzaminu państwowego.

Egzamin wewnętrzny podobnie jak egzamin państwowy składa się z dwóch części:

  • teoretycznej - przeprowadzanej w sali szkoleniowej przy użyciu testu komputerowego lub w formie testów pisemnych (test może być sporządzony w oparciu o te same pytania, które występują na egzaminie państwowym)

  •  praktycznej - przeprowadzanej na placu manewrowym i w ruchu drogowym.

 Zarówno egzamin praktyczny jak i teoretyczny jest odzwierciedleniem prawdziwego egzaminu.

Zobacz również: Egzamin kontrolny

Do egzaminu może przystąpić osoba, która odbyła co najmniej minimalną, wymaganą programem, ilość godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Ilość godzin różni się w zależności od kategorii prawa jazdy i indywidualnej sytuacji kandydata. Instruktor może jednak uznać, że ustawowa liczba godzin jest dla danej osoby niewystarczająca i zarządzić ilość godzin dostosowaną do indywidualnych potrzeb kursanta, tym samym warunkując możliwość podejścia do egzaminu wewnętrznego od odbycia ustalonego szkolenia.

Zobacz również: Wygaśnięcie prawa jazdy.

 Podobnie jak w przypadku egzaminu państwowego, warunkiem przeprowadzenia części praktycznej egzaminu wewnętrznego, jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej.

W przypadku zakończenia egzaminu wynikiem negatywnym, na podstawie wypełnionej karty przebiegu egzaminu praktycznego, instruktor prowadzący wraz z osobą egzaminowaną ustala dalszy zakres szkolenia, niezbędny do uzyskania wszystkich umiejętności.

Oznacza to, że w przypadku niezdania egzaminu wewnętrznego, kandydat na kierowcę nie będzie mógł podejść do egzaminu końcowego - nie dostanie zaświadczenia o ukończonym kursie.

Egzamin wewnętrzny nie musi być przeprowadzony - o jego stosowania decyduje każda ze szkół prawa jazdy we własnym zakresie.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Clifford Chance, Janicka, Krużewski, Namiotkiewicz i wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK