reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Zwiększona baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy

Zwiększona baza pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy

1 lipca 2014 roku poszerzono bazę pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy. Nowa lista zawiera ich nie 1800 a prawie 2500. Czy zakres materiału do nauki również się zwiększył?

Nowa lista pytań na prawo jazdy - 1lipca 2014

Do 1 lipca 2014 roku osoby przygotowujące się do egzaminu na prawo jazdy musiały się liczyć z tym, że trafią one na 32 z pośród 1800 przygotowanych pytań egzaminacyjnych, które są tajne i nie upubliczniane. Obecnie sytuacja uległa dość wyraźnemu pogorszeniu, bowiem baza pytań zawiera ich prawie 2500 . Oprócz tych przygotowywanych przez Państwową Wytwórnię Papierów Wartościowych (1800) nowe zagadnienia przygotował Instytut Transportu Drogowego.

Zobacz też: Jak wygląda egzamin na kategorię B+E?

Nowe pytanie na prawo jazdy, ale materiał ten sam

Pewnym pocieszeniem dla osób przystępujących do egzaminu jest fakt, że zakres materiału jaki należy opanować nie uległ poszerzeniu. Te same problemy zostały tylko opisane za pomocą inaczej sformułowanych pytań. Ma to na celu pobudzenie przyszłych kierowców do myślenia na drodze a nie uczenia się pytań na pamięć.

Baza pytań jest stale rozszerzana

Co ciekawe nie jest to koniec prac nad egzaminem teoretycznym na prawo jazdy. Cały czas trwać będą działania mające na celu ujednolicenie pytań czego efektem docelowym ma być stworzenie bazy obejmującej 3000 pytań egzaminacyjnych.

Zobacz też: Jazda samochodem po zdaniu egzaminu, ale przed otrzymaniem dokumentu?

W tej sytuacji nie brakuje głosów negatywnie odnoszących się do utajniania pytań. Zdaniem Tadeusza Kunki, egzaminatora koordynującego w nowosądeckim ośrodku, powinny być one jawne. Problem z niską zdawalnością egzaminu (ok. 40%) odbił się na sytuacji finansowej wielu szkół nauki jazdy, które po prostu musiały zamknąć swoją działalność z uwagi na niskie zainteresowanie kursami na prawo jazdy.  Niskie szanse na otrzymanie pozytywnego wyniku egzaminu skutecznie odstraszyły wiele osób przed rozpoczęciem kursu.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

KPMG Sp. z o.o.

Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama