reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Ile błędów można popełnić na egzaminie na prawo jazdy?

Ile błędów można popełnić na egzaminie na prawo jazdy?

Egzamin na prawo jazdy oznacza zazwyczaj wielki stres. A stres sprzyja potknięciom. Zatem ile błędów można popełnić na egzaminie na prawo jazdy? Postaramy się poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Podczas egzaminu na prawo jazdy kandydat na kierowcę musi wykonać szereg zadań w ruchu miejskim. Niektóre są dość oczywiste - jak np. jazda drogą dwukierunkową o różnej licznie wyznaczonych i niewyznaczonych pasów ruchu. Niektóre jednak mogą nastręczać pewnych trudności - jak np. przejazd przez skrzyżowanie równorzędne czy parkowanie. A jako że cała formuła egzaminu jest mocno sformalizowana, powstaje dość zasadnicze pytanie. Konkretnie: ile błędów można popełnić na egzaminie na prawo jazdy? Na tak sformułowane zapytanie niestety ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Ile błędów można popełnić na egzaminie na prawo jazdy? Już odpowiadamy!

Przepisy mówią dość jasno, że kandydat na kierowcę ma prawo popełnić jeden błąd podczas każdego zadania egzaminacyjnego. Tym samym ma możliwość popełnienia dokładnie tylu błędów, ile zadań egzaminacyjnych musi wykonać. A ilość zadań bywa różna w przypadku poszczególnych prób drogowych. To oczywiście nie oznacza, że każdy błąd zostanie zignorowany przez egzaminatora. Bo ten ma prawo przerwać egzamin w części praktycznej z dwóch powodów:

  • po popełnieniu drugiego błędu w tym samym zadaniu egzaminacyjnym,
  • gdy błąd popełniony przez kandydata na kierowcę stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Błędy - nie jedyny powód negatywnego wyniku egzaminu

Prawo do popełniania błędów w czasie egzaminu na prawo jazdy oczywiście nie jest bezwarunkowe. Bo nawet jeżeli próba drogowa nie została przerwana, po powrocie do WORD-u egzaminator i tak może orzec, że egzamin kończy się wynikiem negatywnym. Może o tym zadecydować nie tylko nagromadzenie błędów popełnionych w czasie wykonywania zadań egzaminacyjnych, ale również uwarunkowania związane z techniką jazdy.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama