| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Egzamin na prawo jazdy w warszawskim WORDzie

Egzamin na prawo jazdy w warszawskim WORDzie

Kandydaci na kierowców z Warszawy i okolic egzamin na prawo jazdy mogą zdawać w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie, który mieści się na ul. Odlewniczej 8 w dzielnicy Białołęka.

Warszawski WORD przeprowadza egzaminy państwowe sprawdzające kwalifikacje kandydatów na kierowców, w zakresie wszystkich kategorii prawa jazdy. Przyszli kierowcy mają w Warszawie do wyboru trzy miejsca egzaminowania: przy ul. Odlewniczej 8 (Białołęka), przy ul. Powstańców Śląskich (Bemowo) i przy ul. Radarowa 1 (Okęcie). Egzaminy dla kierowców w WORD Warszawa odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 – 22:00, zaś w piątki i soboty od 6:00 do 14:00. Zapisy na egzamin przyjmuje Biuro Obsługi Klienta pod numerem telefonu (22) 59-76-767.

Terminy i ceny

Umawiać telefonicznie bądź osobiście termin egzaminu można od poniedziałku do czwartku od 7:00 do 21:30 i w piątki i soboty od 6:30 do 13:45. Koszt egzaminu teoretycznego to 22zł. Egzamin praktyczny kosztuje: kat. A i A1 – 140zł, kat. B. 112zł, kat. B1, C1, D1, T – 135zł, C, D – 160zł, kat. B+E – 160zł oraz C1+E, C+E, D1+E, D+E – 195zł. W przypadku kat. B+E oraz C1+E, C+E, D1+E, D+E egzamin teoretyczny nie obowiązuje.

Zobacz również: Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Jakie samochody ma warszawski WORD?

Pojazdy egzaminacyjne jakimi dysponuje warszawski WORD, to przede wszystkim samochody osobowe Toyota Yaris, używane do egzaminowania na kategorię B. Ponadto do egzaminów używane są tutaj m. in. samochód osobowy Toyota Hiace z przyczepą Niewiadów B1000 - egzaminy na kat. B+E, samochód osobowy Opel Vivaro z przyczepą Niewiadów B1000 - egzaminy na kat. B+E, motocykl Yamaha YBR 250 - egzaminy na kat. A, motocykl Suzuki GN 125 - egzaminy na kat. A i A1.

Kandydaci na kierowców pozostałych kategorii mają do dyspozycji m. in. autobus Kapena Cacciamali - egzaminy na kat. D, autobus Autosan - egzaminy na kat. D, ciągnik rolniczy Zetor 3320 z przyczepą Guzmet T070 - egzaminy na kat. T, samochód ciężarowy DAF FA/LF55.220 z przyczepą Gniotpol G8010 - egzaminy na kat. C i C+E oraz samochód ciężarowy Star L70/LE 12.180 z przyczepą Konar JG2 - egzaminy na kat. C i C+E.

Zobacz również: Kiedy egzamin praktyczny będzie przerwany?

Jak dojechać?

Do WORD Warszawa dojechać można jadąc Trasą Armii Krajowej (Trasą Toruńską) zjazd na ul. Marywilską: jadąc od strony Marek w prawo lub jadąc od strony Wisły w lewo. Korzystając z komunikacji miejskiej należy skorzystać z tramwajów 4 i 41 lub autobusu 126 i wysiąść na przystanku „Odlewnicza”.

Czy można się odwołać?

W przypadku zastrzeżeń do sposobu przeprowadzenia egzaminu osobie egzaminowanej przysługuje prawo do wniesienia skargi do organu nadzorującego WORD Warszawa, tj. do Marszałka Województwa Mazowieckiego. Skargi należy składać za pośrednictwem dyrektora WORD Warszawa, w sekretariacie Ośrodka przy ul. Odlewniczej 8.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »