reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Prawo jazdy > Egzamin > Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Manewry podczas egzaminu na prawo jazdy

Podczas egzaminu na prawo jazdy sprawdzana jest nasza umiejętność manewrowania. Kiedyś manewry sprawdzano na placu w ośrodku egzaminacyjnym, teraz są one testowane na mieście, w naturalnych warunkach.

Podczas egzaminu, egzaminator wskaże nam miejsce, w którym powinniśmy zaparkować prostopadle. Manewr polega na wjechaniu w takie miejsce przodem, oraz wyjechanie tyłem. Dopuszczalna jest jedna korekta toru jazdy podczas wjeżdżania bądź wyjeżdżania. Pamiętajmy, że samochód musi być zaparkowany zgodnie z przepisami o ruchu drogowym (czyli np. w przypadku parkowania na chodniku, musimy pozostawić odpowiednią ilość miejsca dla pieszych).

Zobacz również: Jakich zadań można się spodziewać na egzaminie na prawo jazdy kat. B?

Nie zapomnijmy również o włączeniu i wyłączeniu migaczy w odpowiednich momentach. Do tego po zaparkowaniu, zarówno kierowca, jak i pasażer muszą mieć możliwość opuszczenia samochodu, czyli musimy mieć możliwość otworzenia drzwi dostatecznie szeroko.

Zasady parkowania skośnego są podobne do równoległego. Na miejsce parkingowe wjeżdżamy przodem, a wyjeżdżamy z niego tyłem. Mamy jedną możliwość poprawienia toru jazdy, a także musimy umożliwić sobie i innym swobodne wysiadanie. Parkujemy zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Zobacz również: Jak wygląda egzamin teoretyczny?

Egzaminator wskaże nam miejsce, w którym mamy zaparkować. Manewr parkowania wykonujemy tyłem, opuszczamy miejsce parkingowe przodem. Mamy jedną możliwość poprawienia toru jazdy, a miejsce wyznaczone przez egzaminatora powinno stanowić mniej więcej dwie długości pojazdu, którym akurat się poruszamy. Pamiętajmy, aby nie najechać na krawężnik i parkować z zastosowaniem wszelkich zasad kodeksu o ruchu drogowym. Po zaparkowaniu, samochód nie może stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa innych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama