| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Opony > Opony A-Z > Najciekawsze wynalazki marki Goodyear!

Najciekawsze wynalazki marki Goodyear!

Goodyear zasłynął z produkcji opon samochodowych. Przez wiele lat nie tylko doskonalił ale i poszerzał możliwości tradycyjnej opony do auta. Wiele z dawnych rozwiązań do dziś wzbudza uznanie.

Goodyear w Polsce

Na wsparcie Goodyeara mogą liczyć też polscy sportowcy. W 2011 roku marka wspierała RMF Caroline Team z Adamem Małyszem na czele, który wraz z zespołem startował w rajdach off-road samochodem Porsche Cayenne, wyposażonym w specjalnie przygotowane opony rajdowe typu off-road. Z tego zespołu wywodzi się działający dziś RMF 4RACING Team, również wspierany przez Goodyeara.
Sport to jednak nie wszystko. Niewiele marek oponiarskich angażuje się kulturalnie, dla Goodyeara to jednak nie problem. Przykłady? GOODFEST, czyli organizowany co roku w Dębicy festiwal współczesnej polskiej muzyki, czy też emitowany przed laty show telewizyjny „The Goodyear Revue”, prowadzony przez znanego i szanowanego muzyka jazzowego Paula Whitemana.
Serce Goodyeara bije też w Polsce

Przez lata działalności Goodyear coraz mocniej zacieśniał więzi z Polską, czego zwieńczeniem było nawiązanie współpracy z Firmą Oponiarską Dębica w 1995 r. Olbrzymie inwestycje w procesy produkcyjne, maszyny i urządzenia sprawiły, że dębicka fabryka awansowała do rangi jednego z najważniejszych ośrodków produkcyjnych Goodyeara w Europie, a jej produkty cieszą się dużym uznaniem wśród wielu europejskich kierowców.

„Za nami już 85 lat historii Goodyeara w Polsce, której efektem są miliony zadowolonych polskich i europejskich kierowców jeżdżących na oponach Grupy Goodyear. Trudno przewidzieć wszystkie nowe rozwiązania i technologie, które w najbliższych latach zostaną wprowadzone w branży motoryzacyjnej, ale jestem pewien, że tak jak dotąd Goodyear nadal pozostanie lider innowacji” – mówi Jacek Pryczek, Dyrektor Zarządzający Goodyear Europa Centralna.

Źródło: materiały prasowe Goodyear

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »