REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Volkswagen Passat B5: montaż nawiewów od Skody Superb I

Robert Kuśpiel
Montaż nawiewów od Skody Superb w Volkswagenie Passacie. Fot. Volkswagen
Montaż nawiewów od Skody Superb w Volkswagenie Passacie. Fot. Volkswagen

REKLAMA

REKLAMA

Jak wiadomo Volkswagen i Skoda mają ze sobą dużo wspólnego. Chodzi tutaj o rozwiązania techniczne i części zamienne. W poradniku tym skoncentrujemy się na wymianie nawiewów Passta, na te pochodzące ze Skody Superb.

Okazuje się, że nawiewy od Skody Superb pasują bez problemu do Volkswagena Passata B5. W nawiewach od Superba pionowe pokrętła są podświetlone a między środkowymi umiejscowiony jest przycisk od świateł awaryjnych. W ten oto sposób wygenerował nam się dodatkowy przycisk, który możemy wykorzystać w dowolny sposób. Może to być przycisk wspomagający parktronic z Volkswagena Sharana, bądź też przycisk odpowiedzialny za podgrzewanie przedniej szyby.

REKLAMA

Zobacz również: Volkswagen Passat B5: wygłuszenie przednich drzwi

REKLAMA

Wszystko wydaje się bardzo proste do wymiany. Jest jednak jeden warunek, który musi być spełniony. Jak da się zauważyć Skoda Superb ma zielone podświetlenie. Problem, leży właśnie po stronie koloru podświetlenia. Jeżeli montujemy nawiewy do pierwszych Passatów w wersji B5, nie będziemy mieli żadnego problemu. W przypadku niebieskiego podświetlenia trzeba je podmienić. Oczywiście kolor możemy zmieniać na dowolny, jaki nam pasuje do kokpitu. My polecamy zmienić zielone.

Nie trzeba się martwić o długość oryginalnych przewodów, są one na tyle wystarczające, żeby sięgnęły do przycisku świateł awaryjnych w nowym miejscu. Możemy kupić takie nawiewy, że będzie wymagane rozplątanie danej wiązki od innych kabli. Jednak nie będzie to problematyczne. Zdarzają się tam dodatkowe kable do podgrzewania prawego fotela.

Montaż przycisku świateł awaryjnych można przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wykorzystanie oryginalnego przycisku od Passata, ze zmienioną nakładką z Superb. Minusem takiego montażu jest wygląd takiej instalacji. Przy pozycji wyłączonej przycisk będzie trochę wystawał. Dopiero jak go wciśniemy, będzie na równi z nawiewami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz również: Volkswagen Passat B5: wymiana łożyska sprzęgła kompresora klimatyzacji

REKLAMA

Drugi sposób wydaje się bardziej estetyczny i funkcjonalny. Zostawiamy przycisk z Superb tak jak jest, lecz zmieniamy w nim wtyczkę. W tym celu musimy wycisnąć piny ze starej wtyczki i wpiąć do nowej w odpowiedniej kolejności, oto ona:
Kolor Pinu
1 - czarny/biały/zielony
2 - czarny/zielony
3 - czarny/biały
4 - szary/niebieski
5 - -
6 - brązowy
7 - czarny/zielony
8 - czerwony/żółty

Po odpowiednim podpięciu możemy ocenić wygląd naszych nawiewów. Na pierwszy rzut oka, zobaczymy, że wnętrze naszego Passata zyskało na wyglądzie. Nabrało pewnego tonu i elegancji. Polecamy taką modyfikację, nie jest trudna a wyjątkowo cieszy oko właściciela.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA