reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Ford Mondeo MK3: programowanie dźwięku ostrzegawczego o niezapiętych pasach

Ford Mondeo MK3: programowanie dźwięku ostrzegawczego o niezapiętych pasach

Dźwięk informujący o niezapiętych pasach jest bardzo pożyteczną funkcją. Jednak z czasem może źle wpływać na kierowcę. Kiedy świadomie jedziemy bez pasów, taki sygnał staje się uciążliwy. Oto opis jak sobie z nim poradzić.

Na samym początku musimy sprawdzić kilka punktów, zanim przystąpimy do programowania dźwięku ostrzegawczego. Przede wszystkim, sprawdzamy czy wszystkie drzwi w samochodzie są zamknięte. Ustawiamy zapłon na pozycję 0. Następnie sprawdzamy czy pas kierowcy został odpięty oraz czy światła naszego Forda są wyłączone. Jeśli wszystko mamy tak jak jest wymagane przystępujemy do programowania dźwięku.

Zobacz również: Kiedy wymieniać świece?

Przekręcamy kluczyk na pozycję II, lecz nie uruchamiamy silnika. Musimy teraz poczekać chwilę na to, żeby zgasła kontrolka pasów bezpieczeństwa. Czas oczekiwania jest zróżnicowany, można czekać nawet kilka minut. Kolejne czynności, jakie będziemy przedstawiać nie mogą przekraczać 60 sekund.

Zapinamy trzykrotnie pas kierowcy, odpinamy go również trzykrotnie i w efekcie pozostawiamy odpięty. Teraz włączamy i wyłączamy światła. Kolejny krok, to powtórzenie zapięcia i odpięcia pasów, również trzy razy. Efektem takiego działanie będzie zaświecenie się kontrolki pasów bezpieczeństwa. Czas aktywacji kontrolki to ok. 3 sekundy, po tym powinna zgasnąć.

Zobacz również: Jak oszczędzać prąd w samochodzie?

Teraz bardzo ważny krok. Od momentu, kiedy zgaśnie wspomniana wcześniej kontrolka, mamy 7 sekund za zapięcie i odpięcie pasu bezpieczeństwa kierowcy. Jeżeli wykonaliśmy wszystko poprawnie, kontrolka pasów bezpieczeństwa zachowa się w następujący sposób:
• Przez 3 sekundy będzie migać z częstotliwością 4 błyski/ sekundę
• Gaśnie na 3 sekundy
• Przez 3 sekundy będzie migać z częstotliwością 4 błyski/ sekundę

Jeżeli mieliśmy aktywną funkcję to uległa dezaktywacji. Aktywacja odbywa się w ten sam sposób.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Programowanie dźwięku ostrzegającego nas o niezapiętych pasach.
Programowanie dźwięku ostrzegającego nas o niezapiętych pasach.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama