reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Nissan Almera N16: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Ciągle parujące szyby mogą być przyczyną brudnego filtra przeciwpyłowego. Dobra widoczność, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dość wcześnie, ma kluczowe znaczenie w kwestii bezpieczeństwa.

Przygotowanie

Podczas wymiany filtra przeciwpyłkowego nie będziemy potrzebowali żadnych narzędzi ani przygotowań. Z powodzeniem możemy dokonać tej wymiany w dowolnym miejscu i w dogodnym dla nas czasie, bez konieczności udziału mechanika i korzystania z warsztatu.

Zobacz również: Dlaczego warto regularnie wymieniać filtr kabinowy?

Wymiana

Filtr przeciwpyłkowy jest zlokalizowany w prawej dolnej części deski rozdzielczej. Po otworzeniu drzwi od strony pasażera, otwieramy schowek zlokalizowany w dolnej części deski rozdzielczej. W jego wewnętrznej części, w głębi znajdziemy po obu stronach znajdziemy dwa kołeczki. Oprócz funkcji ustalającej, pełnią one również rolę zawiasów. Wyjmujemy kołki wzdłuż ich osi obrotu delikatnie obracając w lewo i w prawo. 

Zobacz również: Czy autoklimatyzacja zwiększa zużycie paliwa?

Następnie wyjmujemy schowek ciągnąc go w swoim kierunku i delikatnie poruszając na boki. We wnęce nad silnikiem dmuchawy odnajdziemy klapkę z dwoma zatrzaskami, tam właśnie znajduje się filtr przeciwpyłkowy. Po otworzeniu klapki ostrożnie usuwamy zabrudzony filtr. Instalujemy nowy wkład filtra, zwracając uwagę na kierunek przepływu powietrza – jest oznaczony na filtrze strzałkami. Pozostałe czynności wykonujemy w kolejności odwrotnej do tych przedstawionych powyżej.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Nissanie Almera N16. fot. Newspress
Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Nissanie Almera N16. fot. Newspress

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama