| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Opel Astra: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Opel Astra: wymiana filtra przeciwpyłkowego

Wymiana filtra kabinowego jest jednym z elementów eksploatacji auta, o której należy pamiętać głównie ze względów zdrowotnych. Dlatego poniżej podpowiemy, jak sobie z tym poradzić.

Poruszając się autem w mieście mamy do czynienia z bardzo dużą ilością zanieczyszczeń wydostających się z innych aut. Mając długo niewymieniany filtr, jesteśmy narażeni na działanie trujących dla naszego organizmu spalin i grzybni, która jest szczególnie niebezpieczna dla naszego stanu zdrowia.

Wymiana filtra w Astrze jest bardzo prosta. Zaczynamy od zdjęcia osłon śrub mocujących wycieraczki i ich odkręcenia kluczem 13mm. Następnie po odkręceniu powinno się opryskać uchwyty mocujące płynem penetrującym, ponieważ będziemy mieli utrudniona możliwość ich podważenia, a tym sposobem na pewno ułatwi to nam ich zdjęcie. 

Koszt wymiany filtra jest tak niski, że powinien odbywać się przynajmniej raz na rok lub przy każdej wymianie filtrów i olejów w aucie.

Zobacz również: Jak wysuszyć wnętrze samochodu?

Teraz pozostaje już tylko zdjąć plastikowe podszybie odkręcając cztery wkręty i dwa zatrzaski. Obudowa komory filtra jest również plastikowa, a pokrywa zamocowana jest dwoma zatrzaskami. Montaż filtra jest banalny, należy tylko wyczyścić komorę filtra szmatką nasączoną jakimś płynem i zwrócić uwagę, którą stroną się go wkłada. Resztę składamy w odwrotnej kolejności ciesząc się świeżym powietrzem w naszym aucie.

Zobacz również: Zepsuty zamek, co robić?

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Oplu Astra. fot. Opel
Wymiana filtra przeciwpyłkowego w Oplu Astra. fot. Opel

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Pundyk-Glet

dr nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »