reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Jak pozbyć się odgłosu obijania szyby przy otwartych drzwiach?

Jak pozbyć się odgłosu obijania szyby przy otwartych drzwiach?


Problem obijającej się szyby przy zamykaniu drzwi jest dosyć popularny. Objawia się najczęściej przy opuszczonej szybie. Możemy też się z tym spotkać podczas jazdy po nierównościach.

Naszą naprawę wykonamy na przykładzie VW Golfa III, opis budowy drzwi również dotyczy tego modelu. Jednak różnice w budowie drzwi VW i innych marek nie są duże. Gdybyśmy zrobili przekrój drzwi ujrzelibyśmy interesującą nas budowę drzwi. Patrząc od zewnętrznej strony mamy blachę drzwi. Na końcu blachy znajduje się uszczelka gumowa. Dociska ona szybę ze strony zewnętrznej. Po wspomnianej szybie jest wewnętrzna blacha drzwi. Na niej znajduje się uszczelka wewnętrzna, która również zamocowana jest do tapicerki drzwi.

Zobacz również: Jak wymienić przednie pasy bezpieczeństwa?

W celu naprawy usterki musimy zdjąć boczną tapicerkę drzwi i zdjąć uszczelkę wewnętrzną. Po zdjęciu zobaczymy przyczynę usterki. Jest to wygięta blacha drzwi w kierunku wnętrza auta. Powodowała ona duże szczeliny, przez co możliwy był ruch szyby.

Zobacz też: Jak wymienić tapicerkę samochodową?

Blachę należy przyginać ostrożnie, z odgięciem mogą być problemy. Najlepiej wykonywać to przy pomocy drewnianej cienkiej deski. Blachę doginamy do momentu, aż uszczelka zewnętrzna i wewnętrzna będą się delikatnie stykać.

Gdy mamy zdjętą tapicerkę, warto przyjrzeć się elementom montażowym w drzwiach. Wszelkie elementy, które są niedokręcone, a mają styczność z szybą mogą powodować drgania. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności, opuszczamy szybę i zamykamy drzwi sprawdzając czy jest odgłos obijanej szyby.

Zobacz również: Jak wymienić poduszkę powietrzną pasażera?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Problem odgłosu obijania szyby pojawia się  przy otwartych drzwiach fot. Newspress
Problem odgłosu obijania szyby pojawia się przy otwartych drzwiach fot. Newspress

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Wolska-Bryńska

Radca prawny w Departamencie Kontroli Podatkowych w Kancelarii Prawno-Podatkowej Mariański Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama