| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Wnętrze > Jak naprawić panel ogrzewania w Mercedesie W202?

Jak naprawić panel ogrzewania w Mercedesie W202?

Panel nawiewu powietrza w Mercedesie W202 to jeden ze słabych punktów tego auta. Podpowiadamy, jak go naprawić.

Zaczynamy od zdemontowania radia. Za pośrednictwem specjalnych haczyków możemy bez najmniejszego problemu je wydostać, ale gdy ich nie mamy odradzamy kombinowanie ze śrubokrętami, nożami i podobnym narzędziami. Po wyjęciu radia uzyskujemy dostęp do dwóch śrub mocujących panel, które odkręcamy śrubokrętem krzyżakowym. Kolejne dwie śruby, również przykręcone krzyżakiem, znajdziemy w górnej części komory popielniczki.

Zobacz również: Jak wyciszyć drzwi samochodowe?

Następnie możemy już zdjąć panel i wyjąć wszystkie górne przełączniki w całości, bez potrzeby odpinania przewodów. Panel ogrzewania możemy wyjąć odczepiając dwa plastikowe zatrzaski i wysuwając go ostrożnie z kieszeni. Teraz musimy wypiąć kostkę i złącze, które znajdują się w tylnej części. Pod pokrętłem ustawiania poziomu dmuchawy znajduje się nakrętka 18mm. Po jej odkręceniu i zdjęciu drugiego pokrętła musimy już tylko odpiąć boczne zaczepy. Rozłożenie na dwie części całego sterownika wymaga tylko użycia noża. Rozkładając obudowę należy zwrócić uwagę na wystające taśmy potencjometra, które wyjmując i wkładając można w bardzo łatwy sposób uszkodzić . Najlepiej użyć np. igły do włożenia jej w specjalny otwór, gdy będziemy już wszystko składać.

Zobacz również: Jak czyścić wnętrze pojazdu?

Następnie, odczepiając zatrzaski, demontujemy pierwszą płytkę. Pod nią znajduje się mniejsza płytka, która jest przyczyną kłopotów. Usunięcie usterki możliwe jest tylko na dwa sposoby. Możemy naprawić ją sami pod warunkiem, że posiadamy lutownicę i doświadczenie albo zlecić to zadanie elektronikowi z dowolnego serwisu RTV, gdzie koszt naprawy wyniesie 20-30 złotych. Jeśli uda nam się usunąć usterkę możemy złożyć wszystko w analogicznej kolejności, pamiętając o zachowaniu ostrożności przy zakładaniu taśmy pod potencjometrem.

Zobacz też: Mercedes W202: wymiana filtru powietrza, przeciwpyłkowego i paliwa w silniku Diesla

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wisławski

Adwokat, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »