reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Światła > Daewoo Lanos: ustawianie świateł – poradnik

Daewoo Lanos: ustawianie świateł – poradnik

Dobrze ustawione światła poprawiają bezpieczeństwo na drodze. W poradniku tym, pokażemy jak można samodzielnie wyregulować/ustawić światła w Daewoo Lanosie.

Ustawianie/regulowanie świateł przeprowadza się w stacji kontroli pojazdów, jednak można to też zrobić samemu. Jeżeli wykonamy poszczególne czynności bardzo dokładnie, efekt będzie bardzo dobry. Na początku sprawdzamy ciśnienie w oponach. Następnie opróżniamy Daewoo Lanosa z przedmiotów, które nie są używane w codziennej eksploatacji. Ustawiamy regulację lamp na pozycję 0 i podjeżdżamy prostopadle do ściany. Teraz zaznaczamy odległość od podłoża do środka reflektora oraz odległość między nimi. Punkt środkowy oznaczony jest na nich za pomocą kropek.

Zobacz również: Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik.

Odjeżdżamy Lanosem na odległość 5 metrów i obliczamy wartość obniżenia słupa światła. Odczytujemy odchylenie reflektora (oznakowanie na lampie, zazwyczaj 1.2%) i mnożymy przez 5 metrów. Rysujemy linię, obniżoną od wcześniej wyznaczonych punktów o obliczoną wartość. Na nią nanosimy również punkty odpowiadające pierwotnym. Teraz włączamy światła i ustawiamy je w ten sposób, żeby granica światła wyrównała się z narysowaną linią. 

Zobacz również: Jakie oznaczenia znajdziemy na reflektorach? Poradnik.

Załamanie granicy światła musi znajdować się w punktach na wyznaczonej linii. Kontrole i regulacje/ustawianie świateł w Daewoo Lanosie warto przeprowadzić co 15 – 20 tysięcy kilometrów. Jeżeli wymienialiśmy lampy, również zalecamy sprawdzenie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MyAdvice

MyAdvice jest nowoczesną kancelarią prawno-podatkową, oferującą kompleksową obsługę przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama