| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Światła > Daewoo Lanos: ustawianie świateł – poradnik

Daewoo Lanos: ustawianie świateł – poradnik

Dobrze ustawione światła poprawiają bezpieczeństwo na drodze. W poradniku tym, pokażemy jak można samodzielnie wyregulować/ustawić światła w Daewoo Lanosie.

Ustawianie/regulowanie świateł przeprowadza się w stacji kontroli pojazdów, jednak można to też zrobić samemu. Jeżeli wykonamy poszczególne czynności bardzo dokładnie, efekt będzie bardzo dobry. Na początku sprawdzamy ciśnienie w oponach. Następnie opróżniamy Daewoo Lanosa z przedmiotów, które nie są używane w codziennej eksploatacji. Ustawiamy regulację lamp na pozycję 0 i podjeżdżamy prostopadle do ściany. Teraz zaznaczamy odległość od podłoża do środka reflektora oraz odległość między nimi. Punkt środkowy oznaczony jest na nich za pomocą kropek.

Zobacz również: Jak samodzielnie przeprowadzić wiosenny przegląd oświetlenia? Poradnik.

Odjeżdżamy Lanosem na odległość 5 metrów i obliczamy wartość obniżenia słupa światła. Odczytujemy odchylenie reflektora (oznakowanie na lampie, zazwyczaj 1.2%) i mnożymy przez 5 metrów. Rysujemy linię, obniżoną od wcześniej wyznaczonych punktów o obliczoną wartość. Na nią nanosimy również punkty odpowiadające pierwotnym. Teraz włączamy światła i ustawiamy je w ten sposób, żeby granica światła wyrównała się z narysowaną linią. 

Zobacz również: Jakie oznaczenia znajdziemy na reflektorach? Poradnik.

Załamanie granicy światła musi znajdować się w punktach na wyznaczonej linii. Kontrole i regulacje/ustawianie świateł w Daewoo Lanosie warto przeprowadzić co 15 – 20 tysięcy kilometrów. Jeżeli wymienialiśmy lampy, również zalecamy sprawdzenie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Majczak-Górecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »