| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Wymiana oleju - Skoda Octavia II diesel

Wymiana oleju - Skoda Octavia II diesel

Regularna wymiana oleju silnikowego jest niezbędna dla długiej żywotności każdej jednostki napędowej. W poradniku opisujemy, jak wymienić olej silnikowy w Skodzie Octavii II.

W silnikach wysokoprężnych zalecamy wymieniać olej silnikowy co około 20 000 km. Nie inaczej jest w przypadku Skody Octavii II diesel. Do wykonania tego zadania będzie potrzebny kanał warsztatowy lub tradycyjny lewarek razem z podstawkami. Zabezpieczamy dokładnie tylne koła i przystępujemy do spuszczenia oleju.

Odkręcamy korek wlewowy pod maską i przechodzimy pod dół auta. Podkładamy puste naczynie i odkręcamy korek na misce olejowej. Pamiętajmy, że wymianę prowadzimy na rozgrzanym silniku. Mamy pewność, że spłynie cały olej. W zależności od wersji silnikowej odkręcamy filtr oleju za pomocą specjalnego klucza lub wykręcamy plastikową pokrywę filtra oleju i wyjmujemy stary wkład.

Zobacz też: Co oznaczają symbole na pojemnikach olei silnikowych?

Wymieniamy uszczelkę na obudowie filtra i delikatnie ją nawilżamy świeżym olejem. Montujemy wkład i zakręcamy plastikową pokrywę. W przypadku filtra odkręcanego kluczem również wymieniamy uszczelkę i nawilżamy ją olejem. Teraz zakręcamy korek spustowy na misce olejowej (używając nowej podkładki) i przechodzimy do zalewania silnika nowym olejem.

Na początku zalecamy wlać ok. ¾ nominalnej ilości w zależności od wersji silnikowej 3L (bez DPF), 3.5 (z DPF). Uruchamiamy silnik i czekamy około 30 sekund po czym wyłączamy go. Sprawdzamy stan oleju na bagnecie i dolewamy brakującą ilość. Udajemy się na jazdę próbną i kontynuujemy ją do momentu osiągnięcia przez silnik temperatury roboczej. Po powrocie sprawdzamy czy nie ma wycieków.

Zobacz też: Dlaczego zbyt częsta wymiana oleju silnikowego szkodzi

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

PFR Portal PPK Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »