reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Renault Megane I: demontaż skrzyni biegów

Renault Megane I: demontaż skrzyni biegów

Demontaż skrzyni biegów w Renault Megane I nie jest skomplikowany jeśli znamy kolejność wymontowania poszczególnych podzespołów. W poradniku tym pokażemy jak samemu zdemontować skrzynię biegów w Renault Megane I. Demontaż przeprowadzimy na przykładzie samochodu z silnikiem Diesla.

Kolejny krok to odkręcenie śrub mocujących sanki do silnika. Wykręcamy śrubę sanek za halogenem oraz obok maglownicy. Po prawej stronie auta wystarczy wykręcić tylko śrubę znajdującą się pod halogenem. Następnie odkręcamy śruby maglownicy. Pozostałe śruby sanek luzujemy do połowy i nie wyjmujemy ich.

W tym momencie odkręcamy po obu stronach auta wieszaki wahacza i ciągniemy sanki po lewej stronie do dołu tak, żeby skrzynia mogła wyjść przez lewe nadkole. Wyjęcie skrzyni środkiem może być bardzo problematyczne. Teraz oddzielamy skrzynię od silnika za pomocą dużego śrubokręta lub łyżki do opon.

Do wyjęcia skrzyni biegów będziemy potrzebować pomocy drugiej osoby. Jedna osoba staje od strony nadkola, żeby odpowiednio nakierować skrzynię. Natomiast druga osoba musi być pod samochodem, żeby wypychać skrzynię. Po wyjęciu skrzyni odkładamy ją na bok i przechodzimy do kolejnych czynności. Jeśli wymieniamy sprzęgło należy zwrócić uwagę w jakim stanie jest wysprzęglik.

Zobacz też: Jak uniknąć napraw skrzyń biegów?

W przypadku wymiany całej skrzyni biegów przekładamy kompletne sprzęgło ze starej skrzyni (jeśli nie jest mocno zużyte).

Montaż skrzyni biegów przeprowadzamy w odwrotnej kolejności. Największym problemem może być włożenie skrzyni biegów do auta. Tutaj koniecznie jest potrzebna pomoc drugiej osoby. Jeżeli uda nam się ustawić skrzynie biegów na swoim miejscu to należy wkręcić wstępnie dwie śruby, żeby skrzynia została wstępnie zamocowania.

Pozostałe elementy składamy w odwrotnej kolejności. Wszystkie elementy muszą być dobrze dokręcone. Na końcu sprawdzamy wszystkie miejsca łączeń i udajemy się na jazdę próbną. Podczas tej jazdy skrzynia biegów i sprzęgło powinny pracować bez żadnych zastrzeżeń.

Cała operacja nie jest trudna do wykonania, jednak wymaga dużo czasu i najlepiej wykonywać ją z pomocą drugiej osoby.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Przy demontażu skrzyni biegów niezbędnym może okazać się podnośnik kolumnowy. Lewarek nie spełni w tym przypadku swego zadania.
Przy demontażu skrzyni biegów niezbędnym może okazać się podnośnik kolumnowy. Lewarek nie spełni w tym przypadku swego zadania.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BG TAX & LEGAL

Spółka BG TAX & LEGAL od 2015 r. świadczy usługi profesjonalnego doradztwa podatkowego na rzecz średnich i dużych przedsiębiorstw, specjalizując się w bieżącym doradztwie podatkowym, jak i transakcyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama