reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Uszkodzony wtryskiwacz negatywnie wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wtryskiwacze w Mercedesie W210 z jednostką wysokoprężną.

Awaria wtryskiwaczy przekłada się bezpośrednio na kulturę pracy silnika, może nawet dojść do jego unieruchomienia. Zakup nowych wtryskiwaczy może znacząco obciążyć nasz budżet. Warto poszukać używanych, można je kupić w przystępnej cenie. Najlepiej jakby miały gwarancję rozruchową. Może okazać się, że nasz nowy zakup jest w znacznie gorszym stanie niż obecne wtryskiwacze. Pamiętajmy, żeby dobrać odpowiednie do naszej wersji silnikowej. Drugim rozwiązaniem jest oddanie uszkodzonego wtryskiwacza do regeneracji, jednak musi się tym zająć tylko i wyłącznie profesjonalny zakład.

Zobacz też: Mercedes W210: wymiana pompy cieczy chłodzącej w silniku Diesla 2.9 (602)

Pierwszy krok to zlokalizowanie niesprawnego wtryskiwacza. W wyspecjalizowanych warsztatach konieczny jest demontaż wtryskiwaczy. Na specjalnej maszynie sprawdza się kształt rozpylanego strumienia oraz ciśnienie otwarcia wtryskiwacza. Jeśli jest taka potrzeba, reguluje się parametry poprzez wymianę podkładek. W warunkach domowych również można dokonać kontroli wtryskiwaczy.

Odkręcając po kolei nakrętki przewodów wysokiego ciśnienia podczas pracy silnika można zlokalizować uszkodzony wtryskiwacz. Jeżeli zauważymy, że po poluzowaniu nakrętki prędkość obrotowa silnika nie zmieni się to możemy być pewni, że dany wtryskiwacz wymaga wymiany. Warto również poznać jedne z głównych oznak niesprawnych wtryskiwaczy.

Usterka objawia się przede wszystkim przerwami w pracy cylindrów, co jest potocznie nazywane „wypadaniem zapłonów”. Stuki w cylindrach, przegrzewanie się silnika, zmniejszenie jego mocy, zbyt duże zużycie paliwa to również oznaka uszkodzonych wtryskiwaczy. Na końcu pozostają nam oznaki wizualne, czyli za duża ilość czarnego dymu w spalin i pojawienie się niebieskiego dymu podczas uruchamiania zimnego silnika.

Zaczynamy od silnika 2.2 (604), 2.9 (602), 3.0 (606). Na początku należy umyć dokładnie przewody wysokiego ciśnienia. Najlepiej wykorzystać do tego środek do mycia na zimno. Wszystko po to, żeby po ich otworzeniu nie dostały się żadne zanieczyszczenia do obwodu paliwa. Następnie demontujemy przewód dolotowy lub przewód powietrza doładowanego, który znajduje się nad głowicą cylindrów. Czynność ta nie dotyczy silnika 3.0.

Kolejny krok to demontaż osłony pokrywy głowicy cylindrów. Teraz ściągamy szczypcami przewody powrotne, które znajdują się przy wtryskiwaczach. Dodatkowo w silniku 2.9 musimy odłączyć złącze wtykowe czujnika skoku iglicy rozpylacza. Znajduje się one przy wtryskiwaczu 2 cylindra.

Zobacz też: Mercedes W210: demontaż chłodnicy

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Uszkodzony wtryskiwacz ma negatywny wpływ na pracę silnika.
Uszkodzony wtryskiwacz ma negatywny wpływ na pracę silnika.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Proactive

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama