| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Uszkodzony wtryskiwacz negatywnie wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wtryskiwacze w Mercedesie W210 z jednostką wysokoprężną.

Przy jarzmie mocującym znajduje się śruba Torx, którą wykręcamy. Podważamy wtryskiwacz za pomocą śrubokręta i wyjmujemy go razem z jarzmem. Może zdarzyć się tak, że wtryskiwacz będzie bardzo mocno zamocowany. W takim przypadku należy użyć specjalnego ściągacza do wtryskiwaczy. Podczas wykonywania tej czynności może się okazać, że ściągacz będzie uderzał w pokrywę głowicy cylindrów.

W takim przypadku luzujemy śruby pokrywy, ewentualnie demontujemy wtryskiwacze razem z łącznikiem gwintowanym – te rozwiązanie niesie za sobą konieczność wymiany całego wtryskiwacza.. Ściągacz można nabyć w sklepach motoryzacyjnych i serwisach aukcyjnych. Wymontowane wtryskiwacze oddajemy do regeneracji lub montujemy używane (w lepszym stanie od naszych). Możemy również podjąć się dokładnego wyczyszczenia wtryskiwaczy. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie i zazwyczaj przynosi pożądane efekty.

Zobacz też: Mercedes W210: wymiana cieczy chłodzącej

Czyścimy dokładnie korpus wtryskiwacza i rozpylacz za pomocą szczotki drucianej. Wykonujemy to bardzo delikatnie, najlepiej jakbyśmy użyli stosunkowo miękkiej szczotki.

Samą końcówkę rozpylacza czyścimy tylko i wyłącznie za pomocą szmatki. Nie może ona pozostawiać po sobie żadnych włókien. Pod żadnym pozorem nie należy rozkładać wtryskiwacza.

Obsada wtryskiwacz również musi być dokładnie wyczyszczona. Zaślepiamy otwór obsady i czyścimy na początku samą obsadę. Robimy to za pomocą szmatki i na końcu przedmuchujemy. Ponownie czyścimy szmatką po przedmuchaniu i wyjmujemy trzpień zabezpieczający. Całą operację wykonujemy tylko i wyłącznie ręcznie.

Jeżeli kupiliśmy nowe wtryskiwacze, odebraliśmy z regeneracji lub wyczyściliśmy sami to możemy przystąpić do montażu. Na początku nakładamy cienką warstwę specjalnego smaru montażowego, który można kupić w autoryzowanych stacjach obsługi. Nie należy nim powlekać ani rozpylacza, ani pierścienia uszczelniającego.

Wtryskiwacz montujemy razem z nowym pierścieniem uszczelniającym oraz jarzmem mocującym. Teraz wkręcamy nową śrubę Torx, jednak nie należy jej dokręcać do końca. Podczas wkręcania, śruba powinna się obracać bez żadnego oporu. W przeciwnym razie należy przeczyścić gwint, najprawdopodobniej jest zanieczyszczony.  Następnie luzujemy śruby mocujące zasobnik paliwa Common Rail. Wykonujemy to w celu pozbycia się naprężeń podczas montażu przewodu wysokiego ciśnienia.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »