| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Mercedes W210: wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla

Uszkodzony wtryskiwacz negatywnie wpływa na pracę silnika. W poradniku tym pokażemy jak wymienić wtryskiwacze w Mercedesie W210 z jednostką wysokoprężną.

We wszystkich silnikach odkręcamy przewody wysokiego ciśnienia z wtryskiwaczy i pompy wtryskowej po czym wyjmujemy je z uchwytów i odkładamy na bok. Nakrętki łączące najlepiej odkręcić za pomocą klucza płaskiego. Warto oznaczyć kolejność przewodów, żeby zostały zamontowane na te same miejsca. Przystępujemy do wykręcenia wtryskiwaczy. W silniku 2.2 i 3.0 do odkręcenia wtryskiwaczy będzie nam potrzebny klucz nasadowy 27. Jednostka 2.9 posiada wtryskiwacze mocowane zaciskami. Odkręcamy zamocowania i wyjmujemy wtryskiwacze. Na końcu wyjmujemy podkładki izolacyjne wtryskiwaczy.

Przechodzimy do montażu. Przy każdym montażu wtryskiwaczy należy stosować pod wtryskiwacze nowe podkładki termoizolacyjne pomiędzy głowicę cylindrów a wtryskiwacz. Ważne jest również prawidłowe ułożenie takiej podkładki. Wypukłość wewnętrzna na podkładce powinna być skierowana do góry. W silniku 2.2 i 3.0 dokręcamy wtryskiwacze z momentem 40Nm. Odpowiedni moment jest bardzo ważny dlatego nie radzimy wykonywać tego na wyczucie. Klucz dynamometryczny przyda nam się do wielu prac przy aucie.

W silniku 2.9 montaż przebiega inaczej. Na powierzchnie styku wtryskiwaczy nakładamy smar, który chroni przed korozją i montujemy wtryskiwacze w głowicę cylindrów. Dokręcamy zaciski momentem 7Nm po czym obracamy śruby o pół obrotu. Teraz podłączamy przewody powrotne paliwa i przewody wysokiego ciśnienia do wtryskiwaczy i pompy. Należy wykonywać to bardzo ostrożnie, żeby nie dopuścić do popękania i połamania przewodów.  Muszą być zamontowane w tym samym położeniu.

Montujemy osłonę pokrywy głowicy cylindrów oraz przewód powietrza znajdujący się nad głowicą cylindrów. Uruchamiamy silnik i sprawdzamy czy poprawnie pracuje.

Na końcu przedstawimy demontaż w silniku 2.2 (611), 2.7 (612) i 3.2 (613). Demontaż wtryskiwaczy przebiega w ten sam sposób dla każdego silnika. Na początku należy wymontować górne osłony silnika. Następnie odłączamy złącze przewodu elektrycznego od wtryskiwacza i demontujemy przewód wysokiego ciśnienia, który biegnie do wtryskiwacza. Podczas odkręcania nakrętki należy przytrzymać płaskim kluczem gwintowany króciec wtryskiwacza.

Uważajmy na przewody, nie można ich zbyt mocno wyginać. Po wymontowaniu przewodów należy je zaślepić, w ten sposób uchronimy je przed zabrudzeniami, które są niedopuszczalne. Teraz zdejmujemy spinkę zabezpieczającą miejsce, w którym podłącza się przewód powrotny po czym zdejmujemy go. W przypadku kiedy spinka nie zostanie na wtryskiwaczu to należy ją wymienić na nową.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Galt

Prawo, podatki, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK