reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Jak wyregulować sprzęgło w Hondzie Accord CC7?

Jak wyregulować sprzęgło w Hondzie Accord CC7?

Kiedy nasza Honda Accord CC7 ma już kilka lat, warto pamiętać o okresowych przeglądach. Jednym z ważnych elementów, któremu należy poświęcić szczególną uwagę, jest sprzęgło. Oto jak je wyregulować.

Dobry stan techniczny sprzęgła jest bardzo ważny dla silnika. Źle wyregulowane sprzęgło może zużyć się bardzo szybko. Odpowiedzialne będzie za to źle ustawione łożysko wyciskowe, które powoduje poślizg. Regulację zaczynamy od wciśnięcia pedału sprzęgła i poluzowania nakrętki kontrującej popychacz. Następnie odkręcamy, ale nie wykręcamy, śrubę regulacji pedału sprzęgła.

Zobacz też: Honda Accord V: regulacja popychacza i pedału sprzęgła

W zależności od tego, jak ma nam „łapać” sprzęgło, ustawiamy je poprzez regulację popychacza siłownika. Pamiętajmy, aby za bardzo nie manipulować regulacją, ponieważ zbyt mocne dokręcenie jej w prawo spowoduje stały poślizg sprzęgła, a zbyt mocne wykręcenie w lewo, na stałe połączy tarcze i uniemożliwi zmianę biegu.

Gdy już ustalimy pozycję sprzęgła, możemy odpalić auto i sprawdzić, kiedy sprzęgło „łapie”. Czynność tę możemy powtarzać, tak, aby uzyskać optymalne ustawienie sprzęgła. Teraz możemy dokręcić nakrętkę kontrującą popychacz i za pomocą śruby regulacji pedału ustawić jego wysokość, w taki sposób, żeby popychacz miał minimalny luz. Zachowujemy to ustawienie za pomocą nakrętki kontrującej śrubę regulacji.

Zobacz też: Honda Accord VI: wymiana przednich klocków

Dla pewności możemy ponownie uruchomić silnik i sprawdzić czy wszystko działa prawidłowo. Oczywiście pamiętajmy o delikatnym traktowaniu sprzęgła na początku. Dopiero, gdy nabierzemy pewności należy energicznie ruszyć i sprawdzić czy wszystko działa. Dokładny opis budowy powinien znajdować się w instrukcji obsługi Hondy Accord CC7.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami mieszkań oraz domów na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez powtarzających się ofert i reklam!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama