| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Napęd > Jak wyczyścić aparat zapłonowy w Hondzie Civic?

Jak wyczyścić aparat zapłonowy w Hondzie Civic?

Aparat zapłonowy jest bardzo ważnym eksploatacyjnym elementem auta. Należy o niego dbać, gdyż ma on duży wpływ na żywotność silnika. Oto jak wyczyścić aparat zapłonowy w Hondzie Civic.

Zaczynamy od zaznaczenia w jakiej pozycji był pierwotnie każdy kabel. Niepoprawne podłączenie kabli może spowodować unieruchomienie silnika lub bardzo nierówną jego pracę. Najlepiej zanotować pozycję każdego przewodu na kartce papieru i oznaczyć kable np. kredą, zaznaczając na niej różne ilości kresek. Możemy również zdemontować kopułkę bez odpinania kabli. Wystarczy odczepić przewody z uchwytów, odkręcić 3 śruby śrubokrętem krzyżakowym i zdjąć kopułkę razem z przewodami.

Zobacz też: Mitsubishi Galant: wymiana uszczelki aparatu zapłonowego

Teraz za pomocą szmatki, miękkiej szczotki i małego śrubokręta usuwamy brud i osad na aparacie. Pamiętajmy również o wnętrzu obudowy aparatu. Następnie musimy zajrzeć pod pokrywę. Aby to zrobić musimy odkręcić paluch. Śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy jego śrubę mocującą. Po odkręceniu palucha musimy podważyć wiatraczek na aparacie. Uważajmy, aby go nie połamać.

Możemy też umyć samą kopułkę wodą z detergentem, jednak należy w takiej sytuacji ją wytrzeć i odstawić w ciepłe miejsce aby dobrze wyschła.

Zobacz też: Problemy z aparatem zapłonowym w Mitsubishi Space Star

Możemy kontynuować czyszczenie. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy wszystko jest prawidłowo połączone. Gdy jesteśmy pewni, że dokładanie wszystko wyczyściliśmy, możemy zacząć wszystko składać w odwrotnej kolejności.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Owczarek

ekspert w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »