reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Citroen AX: konserwacja dmuchawy nawiewu - krok po kroku

Citroen AX: konserwacja dmuchawy nawiewu - krok po kroku


W poradniku tym pokażemy jak uporać się z głośnym działaniem dmuchawy nawiewu. Przeprowadzimy pełną konserwację dmuchawy nawiewu w Citroenie AX, dzięki czemu pozbędziemy się nieprzyjemnych dźwięków.

Oczywiście, żeby podjąć się jakiejkolwiek pracy, musimy mieć wymontowaną dmuchawę nawiewu z Citroena AX. Następnie demontujemy obudowę dmuchawy i rozwieramy nity, znajdujące się od dołu dmuchawy. Zamocowana jest na 2 blaszkach i kilku plastikowych zatrzaskach. Każdy z wyżej wymienionych elementów musimy delikatnie podważyć śrubokrętem. Robimy to na tyle delikatnie, żeby niczego nie połamać.

Zobacz również: Jak wyczyścić klimatyzację?

Po takim zabiegu możemy wyjąć silnik nawiewu z wirnikiem z Citroena AX. Jeżeli się dokładniej przyjrzymy, okaże się, że musimy zdjąć wirnik. Uderzamy młotkiem w oś wirnika. Jednocześnie, pamiętamy o polewaniu elementów WD40. Kiedy zdemontujemy metalową obudowę trzymającą oś od dołu, ściągamy stożkową osłonę z miękkiego tworzywa, znajdującego się na końcu osi. Jeżeli ją ściągniemy, możemy wtedy zdjąć plastikową płytkę, do której zamocowane są szczotki i wysunąć wirnik silnika nawiewu.

Przystępujemy do czyszczenia wszystkich elementów dmuchawy i silnika nawiewu. Może się to okazać dosyć czasochłonne. Ważne jest, żeby każdy element był dobrze wyczyszczony. Przechodzimy do smarowania łożysk ślizgowych. W tym celu, polecamy smar, bądź olej silnikowy. Przestrzegamy przed używaniem WD40 do smarowania. Fakt, do rozpuszczania jest bardzo dobry, jednak, jeśli chodzi o walory smarne, posiada je, ale tylko na chwilę. Nie używamy również żadnych olejów spożywczych.

Jeżeli wyczyściliśmy i nasmarowaliśmy dokładnie wszystkie elementy dmuchawy nawiewu, możemy przystąpić do montażu. Składamy wszystko w odwrotnej kolejności. Pamiętajmy o dobrym dociśnięciu dolnej blachy.

Zobacz również: Naprawa 1, 2 i 3 biegu dmuchawy - Ford Focus Mk1

Najważniejsze to równo ją ustawić, żeby wirnik dmuchawy nawiewu był z każdej strony w takiej samej odległości od magnesów. Teraz musimy ją zacisnąć, co może być problematyczne. Najlepiej zrobić to, poprzez wstępne zagięcie jej młotkiem. Jeżeli mamy dostęp do spawarki, warto wykonać kilka łączeń punktowych dla pewności.

Możemy teraz złożyć całą dmuchawę nawiewu. W miejscu, w których były nity wykonujemy nowe za pomocą nitownicy. Pozostaje nam tylko zamontować dmuchawę do samochodu i sprawdzić jej działanie. Efektem powinna być sprawnie i cicho pracująca dmuchawa nawiewu.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Citroen AX: konserwacja dmuchawy nawiewu fot. Newspress
Citroen AX: konserwacja dmuchawy nawiewu fot. Newspress

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama