reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Klimatyzacja > Jak odgrzybić klimatyzację w Audi B4?

Jak odgrzybić klimatyzację w Audi B4?

Z powodów zdrowotnych należy przynajmniej raz na rok poddać układ klimatyzacji odgrzybianiu. Zabieg ten można wykonać w serwisie lub zrobić to samemu.

Nieprzyjemny zapach wydostający się z dmuchawy jest dowodem na to, że w układzie klimatyzacji auta na pewno zaczyna rosnąć grzyb. Oprócz nieprzyjemnego zapachu istnieje zagrożenie chorób wywołanych przez pleśń i grzybnie. Miejsce, które jest najdogodniejsze dla ich rozwoju to parownik klimy i nagrzewnica. Regularne czyszczenie układu jest gwarancją sukcesu. Jeśli jednak zaniedbamy tą czynność to usunięcie grzybni z naszego układu, po dłuższym czasie, będzie bardzo pracochłonne i kosztowne.

Zobacz również: Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z wnętrza samochodu?

Oczyszczenie klimatyzacji można przeprowadzić na trzy sposoby. Pierwszym jest oczyszczanie za pomocą pianki, którą dzięki dołączonym wężykom wprowadzamy do układu poprzez wylot dmuchawy. Drugim sposobem jest metoda chemiczna nazywana też czajnikiem. Za pomocą specjalnego urządzenia, metodą ultradźwiękową, rozpylana jest specjalna substancja czyszcząca, która nie tylko czyści układ klimatyzacji ale również usuwa nieprzyjemny zapach w aucie, na przykład ten po papierosach.

Istnieje również metoda ozonowa, która polega na zakupie urządzenia wytwarzającego ozon, który utlenia i usuwa wszystkie bakterie pleśni oraz zabrudzenia. Jednak w opinii specjalistów najskuteczniejsza jest metoda chemiczna, czyli oczyszczenie za pomocą wprowadzonej do układu pianki zwalczającej wszystkie zarodniki i zabrudzenia.

Zobacz również: Jak czyścić wnętrze pojazdu?

Zaczynamy od odkręcenia za pomocą śrubokręta krzyżakowego 4 śrub mocujących schowek, który następnie zdejmujemy wysuwając go ku górze. Następnie ukaże nam się wentylator klimatyzacji, który należy również zdemontować, ale najpierw musimy odpiąć wtyczkę czujnika temperatury, znajdującą się w kanale powietrza, i przewody elektryczne.

Po odkręceniu kolejnych 4 śrub będziemy już mogli wyjąc wentylator i dostać się do nagrzewnicy, którą następnie spryskujemy preparatem w piance. Za pomocą dołączonej rurki wprowadzamy do kanału wentylacyjnego przewód przez który wpuszczamy preparat. Czynność ta powtarzamy w każdym tunelu, nie zapominając o tych z nawiewem na nogi.

Po wprowadzeniu preparatu należy zapalić silnik w aucie i włączyć klimatyzację z obiegiem wewnętrznym. Po opływie około 10 minut należy wyłączyć klimę i włączyć ogrzewanie i pozostawić auto na 10-15 minut aby cały układ wysechł.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Górny

Radca prawny współpracujący z kancelarią prawną LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama