reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Mercedes W210: demontaż zderzaków

Mercedes W210: demontaż zderzaków

Demontaż zderzaków w Mercedesie W210 może okazać się konieczny podczas wielu napraw. Poniżej znajduje się opis, jak krok po kroku zdemontować przedni i tylny zderzak w Mercedesie W210.

Demontaż zaczynamy od zderzaka przedniego, który był instalowany do maja 1999 roku. Na początku otwieramy przednią maskę. W samochodach z klimatyzacją demontujemy osłonę dodatkowego wentylatora za osłoną chłodnicy. Wystarczy obrócić o 90 stopni dwa zaciski, jeżeli będziemy mieli problem należy skorzystać z śrubokręta gwiazdkowego. Teraz należy podnieść przód samochodu. Robimy to za pomocą tradycyjnego lewarka i podkładamy „kobyłki”.

Pod światłami przeciwmgielnymi znajduje się pokrywa, którą należy otworzyć. W tym celu obracamy dwa rygle mocujące. Nie ma konieczności demontażu dolnej osłony silnika. Odpinamy złącza wtykowe przewodów elektrycznych od obu reflektorów i demontujemy wskaźnik temperatury zewnętrznej. Wyjmujemy czujnik ze wspornika i wyjmujemy poprzez otwór na zewnątrz. Ostatni element nie występuje we wszystkich samochodach.

Zobacz też: Mercedes W210: demontaż półosi

Wykręcamy ze zderzaka wkręty mocujące nadkole oraz odkręcamy śrubę ze wspornika po prawej i lewej stronie zderzaka. Wcześniej należy zdjąć koła. Teraz odkręcamy nakrętki belki poprzecznej z lewej i prawej strony. Są one blisko wewnętrznej krawędzi reflektora. Nakrętki wychodzą razem z podkładkami. Zderzak wyjmujemy do przodu, najlepiej poprosić o pomoc drugą osobę.

Jeżeli wymieniamy zderzak musimy przynitować do niego elementy mocujące. W tym celu nawiercamy nity w poprzednim zderzaku i wyjmujemy elementy mocujące. Zderzak montujemy również z pomocą drugiej osoby. Ustawiamy go poziomo tak, żeby zachować równomierne odległości od reflektorów przednich. Przykręcamy nakrętki do belki oraz boczne śruby do wspornika. Teraz wpinamy czujnik temperatury zewnętrznej jeśli występuje.

Zakładamy osłony pod reflektorami przeciwmgielnymi i blokujemy je za pomocą rygli w autach z klimatyzacją należy zamontować osłonę dodatkowego wentylatora i przekręcić w prawo zaciski mocujące. Na koniec zamykamy przednią klapę i przykręcamy nadkola.

W samochodach wyprodukowanych od czerwca 1999 roku jest kilka różnic przy demontażu.. Auta od tych roczników były wyposażone w system parktronic (czujniki parkowania). Jeżeli występują w naszym aucie to należy odłączyć złącze od czujnika. Wystarczy podnieść nakładkę i jednocześnie wyjąć złącze. Sam zderzak mocowany jest w 8 miejscach. Dwa mocowania są przy przedniej belce poprzecznej, cztery przy mocowaniach reflektorów natomiast dwa przy błotniku na zewnątrz.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Demontaż zderzaków to czynność, którą możemy wykonać we własnym zakresie.
Demontaż zderzaków to czynność, którą możemy wykonać we własnym zakresie.

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Jakubowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama