| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Jak wymienić mechanizm opuszczania szyb w Skodzie Octavii?

Jak wymienić mechanizm opuszczania szyb w Skodzie Octavii?


Niedziałające opuszczanie szyb, jest efektem uszkodzonego mechanizmu opuszczania szyb. Powodem są uszkodzone linki. Niestety trzeba wymienić cały mechanizm.

Naprawę przeprowadzimy w Skodzie Octavii z manualnym sterowaniem szyb, czyli za pomocą pokrętła. Najlepiej zakupić nowy mechanizm. Nie warto szukać używanego, gdyż może nam nie służyć za długo. Pracę zaczynamy od zdjęcia tapicerki drzwi. Pierwszy krok to zdjęcie osłony uchwytu otwierania drzwi, korbki od szyby i osłony klamki.

Zobacz również: Jak poprawnie mocować koła?

Teraz możemy odkręcić tapicerkę. Mamy do wykręcenia 9 śrub. Dwie pod osłoną uchwytu klamki oraz 7 dookoła tapicerki. Dwie znajdują się po każdym z boków, 3 w dolnej części tapicerki. Demontujemy lampkę, tapicerkę oraz głośnik. Mechanizm przykręcony jest 6 śrubami. Wyjmujemy szybę z uchwytów i unosimy ją do góry. Najlepiej, jeśli będzie ją trzymała ją druga osoba.

Wszystko zdejmujemy podważając lekko śrubokrętem. Należy robić to delikatnie, plastikowe zaczepy łatwo pękają.

Zobacz również: Jak wymienić chłodnicę?

Wykręcamy śruby plus do tego dwie śruby uchwytu szyby. Wyjmujemy uszkodzony mechanizm i instalujemy nowy. Opuszczamy szybę i montujemy ją między uchwytami z kawałkami gum. Lekko przykręcamy śruby uchwytu i sprawdzamy czy szyba się równo podnosi. Jeśli jest wszystko w porządku, dociągamy śruby i składamy wszystko w odwrotnej kolejności.

Jeżeli szyba będzie podnosić się nierówno lub z oporem dokonujemy poprawki w regulacji.

Warto zabezpieczyć linki smarem, co znacznie wydłuży ich żywotność.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Karol Grymuła

Ekspert w zakresie kredytów mieszkaniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »