| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Karoseria i nadwozie > Pęknięty zderzak. Jak go naprawić?

Pęknięty zderzak. Jak go naprawić?

Nieświadomi możliwości naprawy pękniętego zderzaka udajemy się do warsztatu, by kupić nowy element. Koszt nowego zderzaka wraz z lakierowaniem znacznie przewyższa cenę jego regeneracji.

Pęknięty zderzak można zespawać w przystosowanym do tego warsztacie. Jeśli mamy do czynienia ze zwykłym pęknięciem, fachowiec musi dobrać podobne tworzywo. Natomiast, jeśli chodzi o jakieś większe uszkodzenia, powinniśmy, w miarę możliwości, pozbierać fragmenty zderzaka z miejsca kolizji. To znacznie ułatwi naprawę mechanikowi.

Materiały do produkcji zderzaków nie nadają się do klejenia. Trzeba więc dobrać odpowiedni komponent, aby można było go zespawać. Jest to metoda tańsza od wymiany, bez względu na markę auta.

Zobacz też: Czy wiesz jak usunąć nalepki ze zderzaka?

To łatwy zabieg dla fachowca. Nawet jeśli potrzebny jest droższy lakier luksusowego modelu auta, koszt naprawy razem z demontażem, polakierowaniem i montażem może wynieść maksymalnie 200-250 złotych. Dla porównania, koszt nowego zderzaka do Mercedesa E-Klasy to wydatek kilku tysięcy złotych, bez lakieru i malowania.

Brak elementów

Jeśli nie uda nam się pozbierać wszystkich elementów z uszkodzonego zderzaka, dobry fachowiec potrafi naprawić szkodę fragmentami ze zderzaka podobnego modelu.
Problem może wystąpić w momencie, gdy kolizja mocno uszkodziła mocowanie zderzaka i jest konieczność ingerencji blacharza.

Zobacz też: Jak wymienić zderzaki?

Po zespawaniu zderzaka nakłada się warstwę szpachli, którą następnie należy oszlifować i wygładzić. Zderzak po takim zabiegu wygląda jak nowy.

Zakłady oferujące tego typu usługi również często zajmują się naprawą pękniętych lusterek, spojlerów, osłon oraz mocowań chłodnic i reflektorów.
Elementy po takiej naprawie są równie wytrzymałe, co oryginalne części.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA

Założony w 1919 roku Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) jest czołową i jednocześnie największą organizacją zrzeszającą specjalistów z dziedziny rachunkowości zarządczej, liczącą ponad 227 000 członków i studentów w 179 krajach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »