reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Hamulce > Skoda Octavia I: wymiana linki hamulca ręcznego

Skoda Octavia I: wymiana linki hamulca ręcznego

Uszkodzoną linkę hamulca ręcznego należy bezzwłocznie wymienić. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić linkę hamulca ręcznego w Skodzie Octavii I.

Pierwszy krok to demontaż przedniej części konsoli środkowej. Wyjmujemy osłonę (mieszek) dźwigni zmiany biegów z zamocowania i pociągamy mocnym, zdecydowanym ruchem gałkę zmiany biegów i wyjmujemy ją razem z osłoną. Odkręcamy dwie widoczne nakrętki oraz dwa wkręty gwiazdkowe. Podnosimy delikatnie konsolę środkową na kołkach gwintowanych i zdejmujemy ją poprzez dźwignię zmiany biegów.

Teraz odkręcamy nakrętkę regulacyjną tak, żeby było możliwe odczepienie linki hamulca ręcznego z dźwigni. Luzujemy śruby kół i unosimy tył samochodu. Odkręcamy do końca śruby. W przypadku hamulców tarczowych należy odłączyć linkę hamulca ręcznego od dźwigni przy zacisku hamulca. W przypadku hamulców bębnowych należy wymontować bęben hamulca i odłączyć linkę hamulca ręcznego od dźwigni przy szczęce hamulcowej.

Zobacz też: Skoda Octavia I: wymiana tylnych hamulców

Następnie wyjmujemy linkę hamulca ręcznego z uchwytu na belce zawieszenia tylnego oraz odczepiamy ją z zamocowań. W tym momencie wyjmujemy ją z rurki prowadzącej i możemy całkowicie zdemontować z naszego auta.

Przechodzimy do montażu nowej linki. Na początku wsuwamy ją w rurkę prowadzącą. W przypadku hamulców bębnowych podłączamy linkę hamulca ręcznego do dźwigni przy szczęce hamulcowej i montujemy bęben hamulcowy. Jeżeli nasze auto posiada hamulce tarczowe to należy podłączyć linkę hamulca ręcznego do zacisku hamulca. Następnie mocujemy linkę na belce zawieszenia tylnego za pomocą zacisku. Układamy ją w zamocowaniach na belce.

Podłączamy linkę do dźwigni hamulca ręcznego i dokręcamy nakrętkę regulującą tak. aby było odczuwalne wstępne naprężenie. Teraz przechodzimy do regulacji hamulca ręcznego.

Regulacja - hamulec tarczowy

Wciskamy mocno pedał hamulca do momentu aż będzie wyczuwalny opór. Spuszczamy hamulce ręczny i demontujemy popielniczkę, która znajduje się w tylnej części konsoli środkowej. Odkręcamy śruby mocujące tylnej konsoli i delikatnie unosimy ją do góry. Nakrętka regulacyjna znajduje się przy dźwigni hamulca ręcznego.

Teraz wciskamy mocno pedał hamulca po czym zwalniamy hamulce ręczny i wkręcamy nakrętkę regulacyjną przy dźwigni hamulca ręcznego do momentu aż dźwignie uruchamiania hamulca ręcznego przy zaciskach hamulców odsuną się od ogranicznika. Za pomocą szczelinomierza sprawdzamy odległość między dźwignią a ogranicznikiem przy lewym i prawym zacisku. Ich suma powinna wynosić od 1 do 3 mm.

Zobacz też: Skoda Octavia I: wymiana głośników

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Skoda Octavia I: wymiana linki hamulca ręcznego.
Skoda Octavia I: wymiana linki hamulca ręcznego.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama