reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Hamulce > Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana tylnych klocków i tarcz

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana tylnych klocków i tarcz

W poradniku tym pokażemy jak dokonać wymiany tylnych tarcz i klocków w Golfie V, Jetta i Touran.

Przeprowadzając wymianę tylnych tarcz i klocków hamulcowych w Volkswagenie Golfie we własnym zakresie zaoszczędzimy pewną kwotę, którą możemy przeznaczyć na zakup lepszych tarcz lub klocków hamulcowych. W modelu Golf V, Jetta i Touran zostały zastosowane dwa typy zacisków C-38 i C-II41. Wszystkie operacje, które będą różniły oba zaciski zostaną przedstawione w tym poradniku. Zalecamy kupić klocki i tarcze sprawdzonych producentów. Materiały eksploatacyjne z dolnej półki mogą się okazać średniej jakości, co się przełoży na działanie całego układu.

Zobacz też: Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana przednich klocków i tarcz

Przystępujemy do wymiany. Na początku podnosimy samochód. Wykonujemy to za pomocą platformy warsztatowej lub tradycyjnego lewarka razem z podstawkami. Należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas pracy. Zdejmujemy koło i przystępujemy do demontażu zacisku. Najpierw odkręcamy górną i dolną śrubę zacisku przytrzymując prowadnik płaskim kluczem. W zacisku C-38 wyjmujemy klocki z korpusu zacisku. W zacisku C-II41 wyjmujemy klocki hamulcowe ze sprężynami mocującymi z korpusu zacisku.

Sam zacisk hamulcowy podwieszamy do nadwozia za pomocą drutu. Przechodzimy do montażu nowych klocków. Na początku musimy wepchnąć tłoczki. Robimy to za pomocą specjalnego narzędzia do wkręcania tłoczków. Możemy wkręcić je za pomocą innego klucza, który będzie nam umożliwiał obracanie tłoczka w prawo. Jest to dosyć czasochłonne zajęcie jeśli nie dysponujemy dedykowanym sprzętem.

Instalujemy klocki w zaciskach i mocujemy je na swoje miejsce. Należy solidnie przykręcić wszystkie mocowania. Pamiętajmy, że wymianę przeprowadzamy po obu stronach. Nie dopuszczalna jest wymiana tylko i wyłącznie przy jednym kole. To samo tyczy się zmiany miejsc wkładek hamulcowych. Takie postępowanie doprowadza do nieprawidłowego działania układu hamulcowego.

Zobacz też: Volkswagen Golf V/Jetta/Touran: wymiana amortyzatorów i sprężyn

Przechodzimy do wymiany tarczy hamulcowej. Początek jest taki sam jak do wymiany klocków hamulcowych. Tarcza przykręcona jest śrubą zabezpieczającą, którą należy wykręcić. Zdejmujemy tarczę i czyścimy dokładnie powierzchnie przylegania. Nie może być tam żadnych zabrudzeń i rdzy. Odtłuszczamy nową tarczę za pomocą rozpuszczalnika nitro i instalujemy na swoim miejscu. Przykręcamy śrubę zabezpieczającą i montujemy klocki hamulcowe razem z zaciskiem.

Pamiętajmy, że na nowe tarcze montujemy nowe klocki.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Volkswagen Golf V/Jetta/Touran wymiana tylnych klocków i tarcz
Volkswagen Golf V/Jetta/Touran wymiana tylnych klocków i tarcz

Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama