reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Elektronika/Elektryka > Audi A3 8L: wymiana żarówek w trzecim świetle stopu

Audi A3 8L: wymiana żarówek w trzecim świetle stopu


Jeżeli w twoim Audi A3, przepaliła się żarówka w trzecim świetle stopu i nie wiesz jak ją wymienić, czytając ten poradnik znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Znajdziesz tu opis jak, krok po kroku, wymienić taką żarówkę.

Zaczynamy, od odkręcenia dwóch śrubek, znajdujących się w uchwycie do podnoszenia i opuszczania bagażnika. Po wykręceniu śrubek, zdejmujemy uchwyt. Cała ta część jest na zatrzaskach i konieczny jest jej demontaż, żeby dostać się do kolejnych elementów. Następnym krokiem jest zdjęcie plastiku, znajdującego się na słupkach pokrywy i zasłaniającego światło trzeciego stopu.

Zobacz również: Audi A3 8L: naprawa popielniczki

Po prawej i lewej stronie znajdują się specjalne śrubki, należy uważać, gdyż są one plastikowe. Odkręcamy je a następnie zdejmujemy specjalny plastikowy kołek. Teraz, przed nami najważniejsza część procesu wymiany, mianowicie wyciągnięcie tej części. Potrzebna jest odpowiednia siła i precyzja. Element zamocowany jest na 4 zaczepach, które najczęściej nie schodzą łatwo.

Teraz wystarczy umiejętnie pociągnąć za tę część i ukaże nam się dostęp do światła. Dla mniej odważnych istnieje inny wariant. Możemy zacząć wypinanie od lewej strony. Wówczas, zapewnimy sobie dostęp do światła, nie zdejmując przy tym reszty zaczepów. Kiedy uporamy się z tą częścią mamy już swobodny dostęp do światła stopu. Odkręcamy śrubkę i demontujemy je.

Można wypiąć wtyczkę i przeprowadzić wymianę żarówki spokojnie na stole, bądź zrobić to od razu w samochodzie. Nie zależnie od wariantu jaki wybierzemy, dalszy demontaż wygląda podobnie. Podważamy czerwoną obudowę i mamy otwarte światło.

Po otwarciu zobaczymy 10 żarówek. Oznaczenie ich to 12 V 2,3 W. Z dostępnością nie ma żadnego problemu, ponieważ możemy je kupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Ceny nie są wysokie, więc nie powinniśmy mieć problemów z wymianą wszystkich.

Zobacz również: Audi A3 8L: montaż diod w miejsce rygli

Dlaczego polecamy wymianę wszystkich? Wymieniając 2 lub 3 żarówki, mogą się one znacząco różnić od tych, które są już zamontowane. Zresztą sami zobaczymy, że mogą być już lekko zaciemnione, a tym samym krócej nam posłużą.
Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności, pamiętając o przykręceniu wszystkich elementów. Wymieniając komplet żarówek, mamy znowu spokój na dłuższy okres.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Fot. Audi
Fot. Audi

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama