| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Elektronika/Elektryka > Jak wyczyścić gniazdo akumulatora?

Jak wyczyścić gniazdo akumulatora?

Gniazdo akumulatora nie wymaga regularnego czyszczenia, dlatego często jest zaniedbywane. Podpowiadamy, jak je prawidłowo oczyścić.

Wyjęcie akumulatora

Aby wyjąć akumulator, należy odłączyć go od klem. Pamiętajmy, że moc (plus) nie powinna być podłączona wtedy, gdy nie ma uziemienia (minus), a więc klemę z bieguna dodatniego zdejmujemy najpierw. Prawdopodobnie będą to jedyne elementy, które trzeba będzie rozłączyć. Akumulator powinien być oswobodzony. Jeśli nie, należy poszukać dodatkowych uchwytów, zatrzasków lub śrub mocujących i zwolnić je.

Zobacz również: Jak wymienić tapicerkę samochodową?

Czyszczenie

Gniazdo najpewniej będzie trochę zardzewiałe, ponieważ substancja znajdująca się w akumulatorze jest żrąca i  powoduje korozję. Należy dokładnie usunąć rdzę, np. szczotką drucianą. Następnie mieszanką wody z sokiem z cytryny lub octem winnym (w przypadku baterii alkalicznej), bądź sody oczyszczonej (w przypadku baterii kwasowej), powinniśmy dokładnie umyć gniazdo akumulatora. Gdy już do zrobimy, możemy wytrzeć je wilgotną szmatką, pozostawiając do wyschnięcia. W celu zabezpieczenia tego elementu przed dalszym korodowaniem, warto pomalować go farbą antykorozyjną. Gdy gniazdo już będzie suche, możemy z powrotem umieścić w nim akumulator.

Zobacz również: Jak wymienić poduszkę powietrzną pasażera?

Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu się do czyszczenia. Należy mieć na sobie strój ochronny, rękawice i okulary.
Gniazdo akumulatora wbrew pozorom również jest ważnym elementem samochodu. Z uwagi na to, że myje się je rzadko lub czasem wcale, zadbajmy, aby było wyczyszczone jak najlepiej. W przeciwnym razie brud i rdza mogą prowadzić do uszkodzeń gniazda oraz samego akumulatora.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gnoińska

Ekspert w zakresie strategii HR i cyfrowej transformacji HR, właściciel revit.hr. Doświadczenie zdobywała jako dyrektor i członek Zarządu odpowiedzialny za HR, komunikację i zarządzanie zmianą. Pracowała w spółkach międzynarodowych i krajowych w sektorze bankowym, mediów i energetycznym. Studiowała finanse i zarządzanie we Francji i w Niemczech w ramach NEOMA Business School. Dodatkowo ukończyła program Swedish Institute w zakresie CSR i program „Creativity&Innovation in the Organization” na UCLA. Europejka z przekonania. Mówi pięcioma językami. Pasjonuje się przyszłością pracy, zrównoważonym rozwojem w dobie globalizacji oraz przywództwem kobiet.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »