| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Elektronika/Elektryka > Jak oczyścić kable wysokiego napięcia?

Jak oczyścić kable wysokiego napięcia?

Jeśli zauważamy, że z naszym samochodem dzieje się coś złego, silnik pracuje nierówno, być może przyczyną są zanieczyszczone kable wysokiego napięcia. Podpowiadamy, jak oczyścić przewody zapłonowe?

Czyszczenie kabli zapłonowych - początek

Jeśli mamy podejrzenie, że kable wysokiego napięcia źle spełniają swoją funkcję i chcemy je wyczyścić, powinniśmy sprawdzić, czy w ogóle warto to robić. Możemy dokonać pomiaru multimetrem, który wskaże nam wartości oporów dla danego kabla. Jeśli chcemy mieć absolutną pewność, warto włączyć silnik w nocy, podnieść maskę i sprawdzić, czy kable nie iskrzą. Mechanicy nazywają to zjawisko „dyskoteką”, gdyż wygląda to podobnie jak mrugające światła na imprezie klubowej. Jeśli nie zauważymy iskrzenia, warto kable wyczyścić.

Zobacz również: Jak naprawić elektromagnes rozrusznika?

Czyszczenie

Aby wyczyścić kable należy je koniecznie zdemontować. Róbmy to przy wyłączonym silniku i koniecznie zapamiętajmy, do którego gniazda na aparacie zapłonowym był podłączony dany kabel. Z powodzeniem możemy umyć je w misce z ciepłą wodą i płynem do naczyń, gdyż taka mieszanka najlepiej usunie wszelkie ślady tłuszczu i inne zabrudzenia, zaburzające przewodność. Po wyczyszczeniu należy kable bardzo starannie wysuszyć, a następnie przemyć je jeszcze raz preparatem WD40. Warto też spryskać wnętrze gniazd kabli tym właśnie środkiem, zapobiegając tym samym pojawieniu się korozji.

Kable wysokiego napięcia są bardzo ważne dla naszego samochodu. Odpowiadają one za dostarczanie prądu z aparatu zapłonowego do świec, które iskrząc zapalają mieszankę paliwową w silniku. Nie zaniedbujmy więc ich, aby nasz samochód działał poprawnie.

Zobacz również: Jak wymienić szczotki w alternatorze?

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

JGBS Biernat & Partners S.K.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »