reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Opel Astra F: demontaż silniczków wycieraczek

Opel Astra F: demontaż silniczków wycieraczek

Uszkodzony silniczek wycieraczek uniemożliwia nam korzystanie z wycieraczek. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić silniczek wycieraczek w Oplu Astra F.

Uszkodzone wycieraczki to najgorsze co może nas spotkać podczas deszczowej podróży. W poradniku tym pokażemy jak samemu wymienić uszkodzony silniczek przedniej i tylnej wycieraczki.

Wycieraczki przednie

Pierwszy krok to wymontowanie ramienia wycieraka. Na początku polewamy szybę wodą i włączamy wycieraczki na około 2 minuty po czym wyłączamy je. W taki sposób wycieraczki przyjmą położenie krańcowe. Teraz zaznaczamy na szybie za pomocą plastra krańcowe położenie wycieraków. Podczas montażu takie oznaczenie okazuje się bardzo pomocne. Odchylamy do góry kapturek ochronny na osi mocowania ramienia wycieraka.

Zobacz też: Czy płaskie wycieraczki są lepsze? Jak kupić odpowiednią wycieraczkę?

Luzujemy o dwa obroty nakrętkę mocującą ramię do osi. W tym momencie odchylamy wycierak od szyby. Zaczynamy poruszać nim na boki, aby poluzować osadzenie na stożku. W przypadku problemów można wspomóc się kluczem płaskim 19mm. Dosuwamy ramię wycieraczki do szyby, odkręcamy nakrętkę mocującą i zdejmujemy ją razem z podkładką. W tym momencie można wyjąć ramię wycieraka z osi.

Kolejny krok to demontaż pokrywy podokiennej. Najpierw wyjmujemy uszczelki gumowe oraz korytko rynienkę odpowiedzialną za odprowadzanie wody. Podważamy i wyjmujemy kapturki ochronne po czym odkręcamy znajdujące się pod nimi śruby. Wykręcamy dwie nakrętki plastikowe za pomocą klucza 24 i odłączamy pokrywę podokienną i wyjmujemy. Teraz możemy przejść do wymontowania mechanizmu wycieraczki co jest konieczne do demontażu silniczka.

Odłączamy przewód masowy od akumulatora i odblokowujemy za pomocą małego śrubokręta zaczepy na złączu elektrycznym i wyjmujemy wtyk złącza. Odkręcamy silnik razem z cięgłami i wyjmujemy na zewnątrz. Pamiętajmy o wcześniejszym zaznaczeniu położenia korby i cięgieł względem osi silnika. W tym momencie możemy wymontować silnik. Odkręcamy cztery śruby mocujące i wyjmujemy silnik.

Montaż przebiega w odwrotnej kolejności. Jeśli montujemy nowy silnik to należy przed włożeniem go ustawić w położeniu spoczynkowym. W tym celu podłączamy wtyk złącza silnika i podłączamy akumulator. Włączamy silnik wycieraczki i następnie wyłączamy. W ten sposób ustawiliśmy go w położeniu spoczynkowym. Wyjmujemy wtyk elektryczny. Montujemy na oś silnika ramię korby i solidnie dokręcamy.

Zobacz też: Opel Astra F: wymiana rozrusznika

Wkładamy mechanizm wycieraczek i dokręcamy. Ostatni krok to zamontowanie ramion wycieraczek. Nasuwamy ramię wycieraczki na oś zwracając uwagę, żeby było w odpowiednim położeniu tak jak miało to miejsce przed demontażem. Zakładamy podkładkę i dokręcamy ostrożnie nakrętkę. Opuszczamy kapturek ochronny polewamy szybę wodą. Uruchamiamy wycieraczki i sprawdzamy poprawność działania. Testujemy nakrętki na każdym biegu. Na końcu dokręcamy nakrętkę mocującą ramię.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Opel Astra F demontaż silniczków wycieraczek
Opel Astra F demontaż silniczków wycieraczek

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama