| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Skoda Octavia I: wymiana głośników

Skoda Octavia I: wymiana głośników

Dobre nagłośnienie sprawia, że słuchanie muzyki w samochodzie staje się dużą przyjemnością. Oto opis przedstawiający wymianę głośników w samochodzie Skoda Octavia I.

Osoby, które lubią słuchać muzyki podczas jazdy i do tego mają wyczulony słuch mogą być niezadowolone ze standardowego sprzętu nagłaśniającego. W poradniku tym pominiemy wygłuszanie drzwi, zmianę wiązek oraz inne operacje mające na celu stworzenia profesjonalnego projektu. Celem tego opisu będzie wymiana głośników na inne oraz wymiana uszkodzonego sprzętu. Pod standardowym radiem nawet najlepsze głośniki nie zagrają na 100% swoich możliwości.

Na rynku jest wiele modeli głośników, które będą pasowały do Skody Octavii I. To, na które się zdecydujemy zależy tylko od nas. Oczywiście nie zalecamy inwestować w bardzo drogie głośniki jeżeli pozostajemy przy standardowym radiu. Poza komfortem psychicznym nie zyskamy nic, ponieważ nie poznamy możliwości zakupionych głośników. Do zamontowania markowych głośników najczęściej jest potrzebna specjalna przejściówka, która jest do kupienia za kilka złotych. Przechodzimy do wymiany. Zaczynamy od przedniego głośnika niskotonowego.

Zobacz też: Skoda Octavia I: wymiana rozrusznika

Pierwszy krok to zdjęcie pokrywy głośnika z poszycia drzwi. Następnie wykręcamy cztery śruby typu Torx za pomocą klucza T20 i wyjmujemy głośnik z zamocowania. Odłączamy złącze od głośnika i w jego miejsce montujemy nowy głośnik. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności.

W celu wymiany przedniego głośnika wysokotonowego należy zdjąć pokrycie lusterka zewnętrznego i odłączyć złącze elektryczne po czym wyjąć głośnik z pokrycia. Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.

Przechodzimy do tylnej części samochodu. W przypadku głośnika niskotonowego tylnego (nadwozie liftback) należy otworzyć tylną klapę, po czym odłączyć złącze od głośnika. Odkręcamy 4 śruby za pomocą śrubokręta typu Torx T20 i zdejmujemy głośnik z półki. Montaż przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.

Zobacz też: Skoda Octavia I: wymiana alternatora

W przypadku nadwozia kombi wymiana głośnika niskotonowego przebiega w następujący sposób. Otwieramy tylną klapę, demontujemy nakładkę osłony bagażnika i odpinamy złącze elektryczne od głośnika. Odkręcamy 4 śruby i zdejmujemy głośnik z nakładki. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności.

Wymiana tylnego głośnika wysokotonowego również nie jest skomplikowana. Demontujemy pokrycie tylnych drzwi i odłączamy złącze od głośnika. Wyjmujemy głośnik z zamocowania i w jego miejsce instalujemy nowy. Montaż przebiega w odwrotnej kolejności.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »