| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Renault Clio II: naprawa spryskiwaczy. Poradnik

Renault Clio II: naprawa spryskiwaczy. Poradnik


Awaria spryskiwaczy w Clio II jest dosyć często spotykana. Nie ma potrzeby wymieniania żadnego elementu. W poradniku tym dowiesz się, jak tanio i skutecznie naprawić spryskiwacze w Clio II.

Główny objaw awarii spryskiwaczy to podawanie płynu na wszystkie dysze, pomimo włączenia spryskiwaczy przednich lub tylnego. Powodem takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj blokujący się tłoczek. Otwieramy maskę i po prawej stronie widać kratkę, a pod nią zbiornik, w nim pompkę. Zlewamy płyn ze zbiorniczka, unosimy jedną ręką plastik, a drugą obracamy w lewo i w prawo, ciągnąc jednocześnie za pompkę. Po wyjęciu, odpinamy przewody elektryczne i demontujemy dwa wężyki.

Zobacz też: Jak usunąć kamień kotłowy z układu chłodzenia?

Za pomocą śrubokręta odłączamy element z dwiema białymi dyszami. Robimy to za pomocą płaskiego śrubokręta, rozkładamy daną cześć na pół. Zamocowana jest na zatrzaskach. Teraz za pomocą suwmiarki mierzymy średnicę otworu w białej części, wynosi ona 10mm. Mierzymy również głębokość tego otworu i dorabiamy element o takich wymiarach z kołka rozporowego. W tak przygotowany element wlewamy silikon na gorąco z obu stron.

Zobacz też: Jak wymienić płyn chłodniczy?

Czekamy, aż element przeschnie i go montujemy. Wsadzamy dysze i sprawdzamy poprawność działania. Jeśli dmuchamy w jedną, tulejka powinna się przesunąć w kierunku drugiej dyszy. Jeżeli tak się dzieje, składamy wszystko w odwrotnej kolejności, nalewamy płyn i włączamy przedni lub tylny spryskiwacz.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Integra Consulting Poland

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »