| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym?

Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym?

Nieszczelność w układzie wydechowym może przysporzyć wielu problemów tym bardziej, że zazwyczaj pojawia się nieoczekiwanie. Przekroczenie limitu głośności na drodze publicznej może poskutkować mandatem, więc podpowiadamy, jak tymczasowo poradzić sobie z tym problemem.

Rodzaj nieszczelności

Nie wszystkie nieszczelności będziemy w stanie naprawić tymczasowo sami. Jeśli układ rozszczelnił się w pobliżu połączenia, z którymś z tłumików, kolektorem lub katalizatorem, powinniśmy niezwłocznie udać się do warsztatu. Jeśli zaś znajdziemy dziurę w rurze wydechowej, możemy tymczasowo zapobiec zbyt głośnej pracy samochodu.

Zobacz również: Co zrobić, gdy silnik nie osiąga pełnej mocy?

Odnalezienie nieszczelności

Jest to najtrudniejsze zadanie. Wymaga podniesienia auta tak, abyśmy mogli położyć się pod nim. Będzie nam potrzebna też latarka. Niestety, nasłuchiwanie, skąd wydobywa się ów głośny dźwięk rzadko przynosi pożądany skutek, gdyż cały układ rezonuje i trudno w ten sposób odszukać uszkodzenie. Wydech musi być zimny po to, abyśmy mogli go uważnie obejrzeć i ewentualnie dotknąć. Pozostaje nam tylko prześledzenie całego układu i dokładne poszukiwanie niepożądanego otworu.

Zobacz również: Jak oczyścić gaźnik?

Naprawa

Zanim zabierzemy się za naprawę, musimy udać się do sklepu z częściami samochodowymi i zakupić metalowe opaski zaciskowe oraz folię odporną na wysokie temperatury, przeznaczoną właśnie do tymczasowych reperacji układów wydechowych. Miejsce, w którym znaleźliśmy dziurę owijamy szczelnie folią. Następnie będziemy potrzebowali jeszcze puszki po napoju, którą rozetniemy na pół i pozbędziemy wieczka oraz denka w taki sposób, abyśmy mogli „owinąć” ją na dziurawej rurze. Gdy już to zrobimy, zaciskamy puszkę na rurze za pomocą opasek. Taka tymczasowa naprawa powinna wystarczyć nam na dojazd do najbliższego warsztatu.

Jest to rozwiązanie tymczasowe i należy w najbliższym możliwym terminie udać się do warsztatu w celu poprawnego naprawienia układu. Panują w nim ogromne ciśnienia i temperatury i żadne tymczasowe rozwiązanie nie będzie na tyle dobre, abyśmy mogli uznać je za prawidłowe.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym? fot. Opel
Jak tymczasowo naprawić nieszczelność w układzie wydechowym? fot. Opel

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Katarzyna Kalata

Doktor nauk prawnych specjalizujący się w ubezpieczeniach społecznych i prawie pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »