| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak wymienić filtr paliwa w Hondzie Civic LSI?

Jak wymienić filtr paliwa w Hondzie Civic LSI?


Wymiana filtra paliwa w hondzie jest bardzo prosta. Montaż nie należy do skomplikowanych, same filtry zaś są łatwo dostępne, co pozwala na szybkie i sprawne wymienienie tego elementu własnoręcznie. Można w ten sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Narzędzia, które nam będą potrzebne do wykonania wszystkich czynności, to dwa klucze płaskie 14mm i 17 mm oraz zagięty klucz 10mm.

Sam filtr znajduje się w tylnej części komory silnika, przy numerze VIN. W pierwszej kolejności delikatnie, nie do końca, odkręcamy śruby trzymające przewody wpływu i wylotu paliwa z filtra. Jeśli zrobimy to po odkręceniu od uchwytu, zadanie będzie utrudnione i ryzykowne, ponieważ przewody są miedziane i mogłyby się połamać. Po prawej stronie filtra odkręcamy dwie śruby mocujące oraz nakrętkę, która znajduje się niżej. Teraz, gdy już go luźno trzymamy, możemy wykręcić do końca przewody i odkręcić uchwyt. Śrubka mocująca filtr znajduje się w jego tylnej części.

Zobacz również: Jak oczyścić gaźnik?

Warto zaznaczyć sobie, jak był on zamocowany, ponieważ jeśli później przykręcimy go inaczej, to będziemy mieć problem z montażem jednego z przewodów miedzianych. Paliwo, które pozostało, możemy przelać do butelki i zostawić na przykład do czyszczenia. Stary filtr zaś wyrzucamy.

Nowy element montujemy w uchwycie, pamiętając o odpowiednim ustawieniu. Na wszelki wypadek powinniśmy wymienić uszczelki, które z czasem po drugim przykręceniu mogą zacząć przepuszczać paliwo. Teraz możemy przykręcić z powrotem przewody i zamocować filtr na swoim miejscu.

Zobacz również: Jak wymienić płyn chłodniczy?

Na koniec zalecana jest mała przejażdżka w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »