| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak wymienić tylną szybę w Mitsubishi Lancer?

Jak wymienić tylną szybę w Mitsubishi Lancer?


Niestety czasem zdarza się, że jakiś drobny odprysk lub pękniecie prowadzą do rozsypania się szyby, która nie jest zabezpieczona folią. Na szczęście szybko i sprawnie możemy wymienić ją sami.

Zaczynamy od przygotowania sobie śrubokrętów, płaskiego i krzyżakowego. Musimy odkręcić krzyżakiem trzy śruby. Pierwsza znajduje się w klamce otwierania dziwi, druga w uchwycie, a trzecia na krawędzi drzwi, nad zamkiem.

Zobacz również: Co zrobić z pękniętą szybą - wymienić czy naprawić?

Wyjmujemy klamkę z drzwi, podważając ją płaskim śrubokrętem. Podważamy również przełącznik otwierania szyby i wyjmujemy go, odpinając kość elektryczną. Siedem zatrzasków mocujących drzwi również odpinamy za pomocą śrubokręta, a następnie zdejmujemy obudowę, podnosząc ją do góry.

Zobaczymy wtedy szkielet drzwi zakryty grubą folią zabezpieczającą, którą należy odkleić w miarę delikatnie, aby potem można było ją przykleić ponownie. Następnie trzeba odkręcić szybę. Radzimy najpierw opuścić ją do środka, aby nie spadła i, co gorsza, nie rozsypała się do końca.

Należy opuścić szybę do środka.

Odkręcamy dwie widoczne śruby mocujące szybę na wieszakach. Podnosimy ją lekko, wyjmując i kładąc ją na dnie drzwi. W celu jej wyciągnięcia musimy zdemontować małą trójkątną szybę, jednak, żeby ją wyjąć, należy najpierw uporać się ze słupkiem rozdzielającym obie szyby. Jego dwie śruby mocujące znajdziemy na szkielecie drzwi, trzecia jest ukryta pod uszczelką szyby.

Zobacz również: Pęknięty zderzak. Jak go naprawić?

Jeśli nigdy wcześniej żadna z wymienionych śrub nie była odkręcana, to musimy być gotowi na utrudnienia, ponieważ fabryczne przykręcenie jest bardzo mocne.

Warto mieć pod ręką płyn penetrujący, na przykład WD-40. Gdy uporamy się już ze śrubami, wystarczy tylko lekko odchylić słupek, wyciągnąć małą trójkątną szybkę, a potem szybę, którą chcemy wymienić.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »