| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > International Diesel Service otwiera nowe stacje

International Diesel Service otwiera nowe stacje

O 30 nowych stacji tankowania paliw rozszerza swoją sieć International Diesel Service. Jedna z nowych stacji powstaje w Polsce.

Co to jest i jak działa International Diesel Service?

International Diesel Service (IDS) to przedsiębiorstwo realizujące potrzeby w zakresie tankowania paliw firm zajmujących się międzynarodowym transportem drogowym, które dysponuje ponad 600 stacjami serwisowymi rozmieszczonymi w kluczowych punktach w całej Europie. Jest częścią Kuwait Petroleum Company.

Jako pierwszy dostawca paliw firma IDS wprowadziła bezdotykowe inteligentne karty paliwowe z chipem RFID i osobistym numerem PIN, które przyspieszają realizację transakcji i dodatkowo zwiększają ich bezpieczeństwo. Każda transakcja jest autoryzowana online, a do dyspozycji jest pracujący 365 dni w roku zespół ds. bezpieczeństwa, monitorujący wszystkie podejrzane transakcje.

Za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego klienci IDS mogą określać lub ograniczać maksymalną ilość paliwa, którą można zatankować jednorazowo przy użyciu danej karty lub na danej stacji. Mają też wgląd we wszystkie transakcje zrealizowane w całej sieci. IDS oferuje usługi gwarantujące maksymalną przejrzystość wszystkich operacji tankowania przeprowadzanych przez klienta.

Ostatnio firma IDS uruchomiła usługę umożliwiającą bezgotówkowy i w pełni elektroniczny sposób uiszczania opłat drogowych w całej Europie, a przy tym gwarantujący bezpieczeństwo płatności i kontrolę nad nimi. To kolejny sposób realizacji wszystkich potrzeb klientów IDS związanych z transportem drogowym.

Zobacz też: Jak zmierzyć efektywność łańcucha dostaw?

Nowe stacje IDS w Europie

IDS rozszerza swoją sieć o rynki wschodzące, takie jak Chorwacja i Słowacja, gdzie właśnie powstały nowe stacje serwisowe IDS, a jednocześnie tworzy nowe punkty w krajach Europy Środkowej, w których usługi IDS są już dostępne, np. w Gdańsku.

Co więcej, dzięki ciągłym inwestycjom i umocnieniu pozycji w krajach Europy Zachodniej, takich jak Niemcy, Holandia, Francja i Włochy, gdzie IDS funkcjonuje od wielu lat, sieć nieustannie się rozszerza. Dobrym przykładem jest budowa zupełnie nowej stacji serwisowej w Miluzie we Francji oraz powiększenie sieci o 13 dodatkowych punktów w Niemczech.

Zobacz też: Sprzedaż towarów za symboliczną złotówkę, a niezbędne uzasadnienia

Lokalizacja każdego nowego punktu została dokładnie przeanalizowana, zaplanowana i usytuowana w pobliżu granic, portów, skrzyżowań autostrad lub dróg najpopularniejszych wśród kierowców samochodów ciężarowych. Celem takiego działania jest budowa stacji serwisowych tam, gdzie istnieje możliwość zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca dla samochodów ciężarowych oraz potrzebnej infrastruktury.

Pieter Declerck, General Manager IDS Europe, potwierdza, że tworzenie nowych stacji jest częścią długoterminowego planu. „Każdy z nowych punktów stanowi dowód na to, że celem IDS jest udostępnianie naszym klientom wymaganych przez nich usług na terenie całej Europy. Ale na tym nie koniec — będziemy inwestować również w przyszłości”.

Źródło: Materiały prasowe IDS


Źródło: Materiały prasowe International Diesel Service

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Strict Minds Communication

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK