| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Co na targach TSL- SilesiaTSL Expo oraz SILPOSTEX

Tegoroczne targi (17-18 kwietnia) w Sosnowskiej hali Expo Silesia obfitowały w branżowe spotkania i dały możliwość rozmów na tematy związane z problemami i nowymi rozwiązaniami w branży.

To jedyne wydarzenie wystawiennicze o takim charakterze w Polsce - łączące spedycję, logistykę, magazynowanie oraz transport kolejowy. Złotym partnerem Targów zostało PKP CARGO Logistics.

Podczas wydarzenia, odbyła się ciekawa debata dotycząca problemów transportu szynowego w Polsce i Środkowej Europie. Stanowiła ona integralną część konferencji pt. „Nowe strategie i technologie w transporcie, spedycji i logistyce”.

Moderatorem spotkania był Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, Poseł Janusz Piechociński. Wsparcie naukowe konferencji zapewniła Katedra Transportu Szynowego Politechniki Śląskiej w Katowicach, którą reprezentował ponownie prof. Marek Sitarz.

Podczas targów odbyła się część Spotkań Transportowych pod hasłem „Jak zarabiać więcej. Jak inwestować właściwie”, organizowanych przez miesięcznik TSL Biznes. Wydarzenie to jest cyklem bezpłatnych konferencji i szkoleń dla przedsiębiorców branży transportowej.

W drugim dniu Targów Południowy Klaster Kolejowy wspólnie z firmą OTTIMA Plus Sp. z o.o. zorganizował konferencję pt.: „Rozwój transportu kolejowego w kontekście aktywności inicjatyw klastrowych. Doświadczenia polskie i międzynarodowe".

Jedne z najważniejszych tematów jakie poruszono podczas tego wydarzenia to: „Szybki transfer technologii kolejowych na polskim rynku za pośrednictwem inicjatyw klastrowych” oraz „Doświadczenie wdrażania nowoczesnych rozwiązań w transporcie kolejowym na przykładzie Saksońskiego Klastra Kolejowego”.

Przedsięwzięcie, dofinansowane z środków Unii Europejskiej, cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko mediów, ale i zainteresowanych tematem.

W tym samym czasie odbywała się konferencja portalu Pracujwlogistyce.pl pt. „Witamy w branży - czyli pierwsza praca w logistyce!”. Zaproszenie na tą konferencję skierowane było do osób chcących związać swoją karierę zawodową z branżą usług transportowo -spedycyjno – logistycznych. 

W czasie SilesiaTSL EXPO oraz SILPOSTEX przyznano medale i wyróżnienia Targowe. I tak medal Expo Silesia powędrował do firmy PKP CARGO S.A. za produkt: EKL 7 - Elektroniczna księga logistyki - System informatyczny wspomagający zarządzanie przewodami w PKP CARGO S.A.

Wyróżnienie przyznano firmie OUTPUT42 Sp. z o.o. za produkt: TRACK42 - Aplikacja do monitorowania dostaw kontenerowych. Ponadto MEDAL otrzymała firma DB SCHENKER za interesującą aranżację przestrzeni stoiska targowego oraz wyróżnienie – firma PROMAG za ciekawy sposób prezentacji oferty Targowej. 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

KG Legal

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »