reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Jak rozliczyć koszt usług doradczych w logistyce

Jak rozliczyć koszt usług doradczych w logistyce

Czy operator logistyczny może rozliczyć dokonane płatności na rzecz kontrahenta z tytułu zawartej umowy doradztwa jako koszt uzyskania przychodów?

Spółka logistyczna zawarła z kontrahentem (firmą doradczą) umowę na świadczenie usług doradztwa w zakresie pozyskiwania kapitału przez Spółkę. Dostarczane przez kontrahenta informacje, analizy są wykorzystywane przez Spółkę przy wyborze najbardziej korzystnych źródeł pozyskania kapitału. Płatności za wykonaną usługę są dokonywane na podstawie faktur wystawianych przez kontrahenta. Czy operator logistyczny może rozliczyć dokonane płatności na rzecz kontrahenta z tytułu zawartej umowy jako koszt uzyskania przychodów?

Ustawa o PDOP, w art. 12 wymienia przykładowy katalog przysporzeń, które stanowią przychód. Niemniej, na podstawie art. 12 ust. 4 pkt 4 z kategorii przychodów podlegających opodatkowaniu zostały wyłączone przychody otrzymane na utworzenie lub powiększenie kapitału zakładowego, funduszu udziałowego albo funduszu założycielskiego (…). Z uwagi na to, że wskazana grupa przychodów nie podlega opodatkowaniu, w konsekwencji, również koszty poniesione w celu osiągnięcia tego przychodu nie będą mogły zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Powstaje zatem wątpliwość, czy do kosztów uzyskania przychodów nie można zaliczyć również usług doradztwa, które pośrednio mogą być związane z takim przychodem.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Szczerbowski

Prawnik, ekspert prawa cywilnego, podatkowego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama