| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > GEFCO odpowiedzialne za dystrybucję samochodów Dacia

GEFCO odpowiedzialne za dystrybucję samochodów Dacia

GEFCO rozwija współpracę z fabryką Dacia w Rumunii. Oprócz dostaw podzespołów do fabryki, firma zajmuje się dystrybucją aut do sieci dealerskiej. W tym roku GEFCO będzie dostarczać samochody Dacia do Włoch.

GEFCO, partner Dacia od 2008 roku, stworzyło multimodalne rozwiązanie logistyczne, łączące w sobie transport drogowy i kolejowy.Z fabryki w Pitesti (Rumunia), GEFCO wysyła gotowe pojazdy na rynki rumuński i włoski.

Począwszy od tego roku, pojazdy są dystrybuowane we Włoszech przez Gruppo Mercurio, w której GEFCO nabyło 70% udziałów.

GEFCO: Transport podzespołów i gotowych produktów

GEFCO było pierwszą firmą, która stworzyła rozwiązanie logistyczne z wykorzystaniem kolei dla departamentu logistyki Dacia w Rumunii w roku 2008. GEFCO obsługuje obecnie dostawy do fabryk, włączając w to odbiór podzespołów z różnych państw europejskich, takich jak Niemcy i Belgia oraz ich dostarczanie do Ośrodka CKD w Pitesti (Rumunia), skąd są dalej transportowane do fabryki montażowej Dacia. Natomiast z Pitesti, GEFCO obsługuje przesyłki drogowe i kolejowe gotowych pojazdów do parku przemysłowego Parma, celem ich dystrybucji na terenie Włoch. W 2011 roku średnio był to jeden pociąg tygodniowo.

Ponadto GEFCO zapewnia transport dla Dacia, organizując niestandardowe przesyłki morskie do różnych portów włoskich podczas szczytów produkcyjnych. Multimodalny transport kolejowy i drogowy jest stosowany do wysyłki pojazdów do portu w Konstancji, celem ich eksportu na Bliski Wschód, w region Zatoki Perskiej i do Afryki, w liczbie 5 do 6 pociągów tygodniowo. Średnio rocznie GEFCO wysyła 100.000 pojazdów koncernu Dacia.

W październiku 2011 GEFCO przetransportowało 9.800 pojazdów. Współpraca między GEFCO a Mercurio, jednym z głównych graczy w branży transportu i dystrybucji pojazdów, przyczyniła się do odnowienia umowy z Dacia na dystrybucję jej pojazdów we Włoszech, z Centrum Motoryzacji w Parmie gdzie GEFCO i Mercurio ulokowały swoją działalność.

GEFCO Polska

GEFCO POLSKA jest częścią Grupy GEFCO. W Polsce firma działa od kwietnia 1999r.

Siedziba główna mieści się w Centrum Warszawy. Oddziały GEFCO są zlokalizowane w rejonie Poznania, Katowic, Wrocławia, 3 w rejonie Warszawy (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Zegrze) oraz w samej Gdyni. Rynek docelowy to głównie branże: motoryzacyjna, elektroniczna, materiałów budowlanych, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe. GEFCO POLSKA działa na dwóch płaszczyznach: TLA - transport i logistyka samochodów oraz TLI - transport i logistyka prze¬mysłowa. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »