reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > GEFCO odpowiedzialne za dystrybucję samochodów Dacia

GEFCO odpowiedzialne za dystrybucję samochodów Dacia

GEFCO rozwija współpracę z fabryką Dacia w Rumunii. Oprócz dostaw podzespołów do fabryki, firma zajmuje się dystrybucją aut do sieci dealerskiej. W tym roku GEFCO będzie dostarczać samochody Dacia do Włoch.

GEFCO, partner Dacia od 2008 roku, stworzyło multimodalne rozwiązanie logistyczne, łączące w sobie transport drogowy i kolejowy.Z fabryki w Pitesti (Rumunia), GEFCO wysyła gotowe pojazdy na rynki rumuński i włoski.

Począwszy od tego roku, pojazdy są dystrybuowane we Włoszech przez Gruppo Mercurio, w której GEFCO nabyło 70% udziałów.

GEFCO: Transport podzespołów i gotowych produktów

GEFCO było pierwszą firmą, która stworzyła rozwiązanie logistyczne z wykorzystaniem kolei dla departamentu logistyki Dacia w Rumunii w roku 2008. GEFCO obsługuje obecnie dostawy do fabryk, włączając w to odbiór podzespołów z różnych państw europejskich, takich jak Niemcy i Belgia oraz ich dostarczanie do Ośrodka CKD w Pitesti (Rumunia), skąd są dalej transportowane do fabryki montażowej Dacia. Natomiast z Pitesti, GEFCO obsługuje przesyłki drogowe i kolejowe gotowych pojazdów do parku przemysłowego Parma, celem ich dystrybucji na terenie Włoch. W 2011 roku średnio był to jeden pociąg tygodniowo.

Ponadto GEFCO zapewnia transport dla Dacia, organizując niestandardowe przesyłki morskie do różnych portów włoskich podczas szczytów produkcyjnych. Multimodalny transport kolejowy i drogowy jest stosowany do wysyłki pojazdów do portu w Konstancji, celem ich eksportu na Bliski Wschód, w region Zatoki Perskiej i do Afryki, w liczbie 5 do 6 pociągów tygodniowo. Średnio rocznie GEFCO wysyła 100.000 pojazdów koncernu Dacia.

W październiku 2011 GEFCO przetransportowało 9.800 pojazdów. Współpraca między GEFCO a Mercurio, jednym z głównych graczy w branży transportu i dystrybucji pojazdów, przyczyniła się do odnowienia umowy z Dacia na dystrybucję jej pojazdów we Włoszech, z Centrum Motoryzacji w Parmie gdzie GEFCO i Mercurio ulokowały swoją działalność.

GEFCO Polska

GEFCO POLSKA jest częścią Grupy GEFCO. W Polsce firma działa od kwietnia 1999r.

Siedziba główna mieści się w Centrum Warszawy. Oddziały GEFCO są zlokalizowane w rejonie Poznania, Katowic, Wrocławia, 3 w rejonie Warszawy (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Zegrze) oraz w samej Gdyni. Rynek docelowy to głównie branże: motoryzacyjna, elektroniczna, materiałów budowlanych, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe. GEFCO POLSKA działa na dwóch płaszczyznach: TLA - transport i logistyka samochodów oraz TLI - transport i logistyka prze¬mysłowa. Obecnie zatrudnia ponad 300 pracowników.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama