| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Praca w logistyce: Zatrudnieni chcą zmieniać pracodawcę

Praca w logistyce: Zatrudnieni chcą zmieniać pracodawcę

Ponad 70 proc. z 300 respondentów myśli o zmianie pracy w tym roku - wynika z sondy portalu Pracujwlogistyce.pl.

Na pytanie: Czy zamierzasz zmienić pracę w tym roku? w sondzie portalu Pracujwlogistyce.pl, ponad 70 proc. z 300 respondentów odpowiedziało, że "tak" - myśli o zmianie pracy w tym roku. W tej grupie 30 proc. zdecydowana jest na zmianę pracy. Kolejne 40proc. rozważa taką zmianę, jeśli otrzymałoby ofertę pracy.

Oznacza to, że coraz więcej osób z chęcią zmieniłoby pracodawcę, ale w ramach branży TSL.

Pocieszające jest to, że tylko 9,5proc. badanych myśli o przejściu do innej branży, bo ich zdaniem praca w usługach TSL jest niepewna, albo mało płatna, albo mało rozwojowa. Jednakże grupa te nie poszukuje nowej pracy czynnie, lecz biernie, oczekując na propozycje ciekawych ofert.

Wśród ludzi pracujących w logistyce większość to specjaliści, których podaż na rynku jest nadal mniejsza niż potrzeby pracodawców na ich zatrudnienie, np. spedytorzy, managerowie operacyjni, kreatorzy łańcuchów dostaw, czy też kierowcy

Praca w logistyce

Nawet sytuacja kryzysowa i niepewność gospodarcza, w czasie której raczej pracownicy podchodzą ostrożnie do zmiany miejsca zatrudnienia, nie odstrasza ludzi z branży TSL.

Tylko niecałe 6proc. czeka na dalsze wydarzenia w gospodarce i od tego uzależnia decyzję o zmianie miejsca pracy, a 5proc. w ogóle nie zastanawia się nad zmianami.
- Sektor usług TSL należy do branż, w których zarobki są na jednym z niższych poziomów.

Więc każdy szuka i oczekuje lepiej płatnej pracy, zwłaszcza że wszystko wokół drożeje. Moim zdaniem w drugim i trzecim kwartale tego roku można spodziewać się zwiększonej migracji pracowników w firmach TSL, niestety łącznie z wyjściem poza rynek pracy w logistyce - komentuje Beata Trochymiak wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl

Tylko 12,5proc. biorących udział w sondzie Pracujwlogistyce.pl, zdecydowanie nie zamierza szukać i zmieniać pracy. To mała grupa jak na tak duży rynek pracy, więc pracodawcy będą musieli zmierzyć się z problemem migracji pracowników i dołożyć starań aby zatrzymać wykwalifikowaną kadrę.

Wyniki sondy oraz komentarz eksperta na temat badania na stronie: www.pracujwlogistyce.pl

(źr. Pracujwlogistyce.pl)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »