reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > DB Schenker Logistics: Wyróżnienie EFQM na poziomie 5 gwiazdek

DB Schenker Logistics: Wyróżnienie EFQM na poziomie 5 gwiazdek

Europejska Fundacja Zarządzania Jakością (EFQM) przyznała wyróżnienie „Uznanie za doskonalenie” na poziomie 5 gwiazdek dla DB Schenker Logistics w Polsce

Wyróżnienie EFQM na poziomie 5 gwiazdek podkreśla, że DB Schenker Logistics wykorzystuje sprawdzone na świecie praktyki, jeśli chodzi o budowanie strategii i polityki firmy oraz wypracowywanie pozytywnych relacji z interesariuszami, w tym z klientami, kontrahentami i społeczeństwem. 

Wyróżnienie potwierdza dynamiczny rozwój firmy zgodny z modelem Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością (EFQM) 

DB Schenker wspiera pracowników

Trzy lata temu Schenker Sp. z o.o. jako pierwszy operator logistyczny w kraju zdobył wyróżnienie EFQM „Uznanie za doskonalenie” na poziomie 4 gwiazdek.

„Zdobyta przez nas ocena mieści się w przedziale 551-600 punktów, co stawia nas w gronie najlepszych firm światowych. Na ten wynik zapracowali wspólnie wszyscy pracownicy.” – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. „Jesteśmy pierwszą firmą w sieci DB Schenker i w branży TSL w Polsce, która uzyskała tak wysoką ocenę.

To dla nas ogromny sukces i motywacja do dalszej pracy” – podkreśla Janusz Górski.

Praktyczne narzędzie, jakim jest model EFQM, wspiera proces ciągłego doskonalenia organizacji wyzwalając inicjatywę i kreatywność pracowników.

Od momentu zdobycia pierwszego wyróżnienia EFQM firma podjęła szereg inicjatyw i projektów doskonalących. 

Pracownicy logistyki: Jak dbać o rozwój

Bardzo ważną rolę odegrały samooceny firmy dokonywane przez pracowników. Corocznie uczestniczyło w nich ponad 100 osób, reprezentujących wszystkie oddziały oraz szczeble zarządzania. Wyniki były podstawą do formułowania Planów Rozwojowych zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym.

Oprócz prestiżu związanego ze zdobyciem tak ważnego wyróżnienia, otrzymanie nagrody pozwoliło DB Schenker Logistics udoskonalić przywództwo, a także wpłynąć na zmianę mentalności i świadomości pracowników.

„Dzięki wdrożeniu modelu EFQM wszyscy pracownicy są bardziej zaangażowani w wykonywane zadania, rozumiejąc jej strategię i cele w skali firmy i swoich zadań, a to z kolei przekłada się na poprawę osiąganych przez firmę wyników” – mówi Arkadiusz Miłak, Szef jakości i doskonalenia procesów w Schenker Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama