reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Sierpień gorszy dla branży logistycznej

Sierpień gorszy dla branży logistycznej

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie minus 3 – podaje Główny Urząd Statystyczny w badaniu koniunktury w gospodarce w sierpniu 2011.

Poprawę koniunktury odnotowuje 16% badanych firm, a jej pogorszenie 19% (w lipcu odpowiednio 15% i 20%. Wskaźnik wyniósł minus 5).

Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. Oceny bieżącego popytu, sprzedaży oraz sytuacji finansowej są negatywne i gorsze niż w lipcu.

Będzie lepiej w logistyce

W ocenie przedsiębiorców najbliższe miesiące mogą przynieść zmianę tej sytuacji, bowiem prognozy popytu i sprzedaży są pozytywne i lepsze niż przed miesiącem, a przyszłej sytuacji finansowej mniej pesymistyczne.

Wzrost zarówno bieżących jak i przyszłych cen usług kształtuje się na poziomie ocen z lipca.

Transport i magazynowanie: Duże koszty zatrudnienia i konkurencja 

Przedsiębiorcy przewidują spadek liczby zatrudnionych pracowników zbliżony do zapowiadanego w lipcu.

W sierpniu 5,3% badanych przedsiębiorstw deklaruje, że nie napotyka na bariery w prowadzeniu swojej bieżącej działalności (w sierpniu 2010 r. odsetek ten wyniósł 7,5%).

Największe trudności wskazywane przez firmy zgłaszające bariery związane są z kosztami zatrudnienia (58% w sierpniu br., 53% przed rokiem) oraz konkurencją firm krajowych (53% w sierpniu br., 50% przed rokiem).

źródło: GUS

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama