| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Sierpień gorszy dla branży logistycznej

Sierpień gorszy dla branży logistycznej

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie minus 3 – podaje Główny Urząd Statystyczny w badaniu koniunktury w gospodarce w sierpniu 2011.

Poprawę koniunktury odnotowuje 16% badanych firm, a jej pogorszenie 19% (w lipcu odpowiednio 15% i 20%. Wskaźnik wyniósł minus 5).

Pozostałe jednostki uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie. Oceny bieżącego popytu, sprzedaży oraz sytuacji finansowej są negatywne i gorsze niż w lipcu.

Będzie lepiej w logistyce

W ocenie przedsiębiorców najbliższe miesiące mogą przynieść zmianę tej sytuacji, bowiem prognozy popytu i sprzedaży są pozytywne i lepsze niż przed miesiącem, a przyszłej sytuacji finansowej mniej pesymistyczne.

Wzrost zarówno bieżących jak i przyszłych cen usług kształtuje się na poziomie ocen z lipca.

Transport i magazynowanie: Duże koszty zatrudnienia i konkurencja 

Przedsiębiorcy przewidują spadek liczby zatrudnionych pracowników zbliżony do zapowiadanego w lipcu.

W sierpniu 5,3% badanych przedsiębiorstw deklaruje, że nie napotyka na bariery w prowadzeniu swojej bieżącej działalności (w sierpniu 2010 r. odsetek ten wyniósł 7,5%).

Największe trudności wskazywane przez firmy zgłaszające bariery związane są z kosztami zatrudnienia (58% w sierpniu br., 53% przed rokiem) oraz konkurencją firm krajowych (53% w sierpniu br., 50% przed rokiem).

źródło: GUS

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »