REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Case study: Globalny standard GS1 w znakowaniu wina

Anna Gagaczowska
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1.

Spółka Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa od 1950 roku zajmuje się importem i butelkowaniem wysokiej klasy win gronowych. Firma wiele gatunków win z większości państw europejskich, m.in. Węgier, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Mołdawii, Hiszpanii, a także z krajów Ameryki Południowej, takich jak Argentyna, Chile czy Brazylia oraz z egzotycznej Afryki Południowej.

REKLAMA

Do tej pory w Piwnicach Win podczas znakowania produktów posługiwano się etykietami, które były wykonane według własnych projektów, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów.

W związku z tym spółka zdecydowała się ustandaryzować oznakowanie.
Eksperci z SKK zaproponowali system służący do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1.

W ramach przeprowadzonego wdrożenia SKK dostarczyła oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 do wydruku etykiet logistycznych, uruchomiła system i przeszkoliła pracowników oraz zaprojektowała etykiety zgodne ze standardem GS1.

Co to jest GS1

REKLAMA

Standard GS1 umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów do identyfikacji dóbr, usług, zasobów i lokalizacji na całym świecie. Numery te mogą być przedstawione w postaci kodów kreskowych. Umożliwia to zautomatyzowany odczyt wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba w procesach logistycznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Etykiety logistyczne są nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy (producent, przewoźnik, dystrybutor, detalista) porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał zestandaryzowany kod, który zawiera standardowe dane. Obecnie duże sieci handlowe wymagają, aby dostarczany im towar był oznaczony w systemie GS1. 

SKK Etykieta Logistyczna GS1 to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie wersje programu SKK Etykieta Logistyczna GS1 mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają, że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie.

REKLAMA

Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 występuje w polskiej wersji językowej i umożliwia skonfigurowanie tzw. serwera wydruku, który automatyzuje proces wprowadzania danych potrzebnych do wydruku etykiet. Rozwiązanie zastosowane w Piwnicach Win zostało zintegrowane z systemem informatycznym firmy.

Oznacza to, że dane na etykietę są pobierane automatycznie z systemu informatycznego. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych przed wydrukiem etykiety, co pozwala na wyeliminowanie błędów oraz ograniczenie kosztów. Wprowadzone rozwiązanie doceniają również klienci. Dzięki wdrożeniu nowego systemu znakowania, Piwnice Win dołączyły do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1 i mogą teraz współpracować z wszystkimi dużymi sieciami handlowymi.

Największą korzyścią po wdrożeniu systemu zaproponowanego było spełnienie wymagań odbiorców, a tym samym możliwość dostarczania produktów do wszystkich sieci handlowych, które wymagają stosowania standardów GS1. Ponadto firma nie ponosi kosztów związanych z nieprawidłowym oznakowaniem produktów, ponieważ system jest zaprogramowany w taki sposób, aby etykiety były drukowane zgodnie z zasadami. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu udało się także obniżyć koszty wewnętrznego oznakowania produktów.

Nowy system znakowania wprowadzony w dystrybucji win jest również korzystny dla odbiorców, ponieważ na każdej etykiecie znajdują się szczegółowe dane dotyczące konkretnego produktu, takie jak numer partii produkcyjnej, co ułatwia szybką identyfikację towaru.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: samochód zarejestrujesz przez Internet, koniec z kolejką w urzędzie po tablice. Znamy termin

Samych tablic rejestracyjnych jeszcze z sieci nie ściągniemy – choć kto wie, może za jakiś czas będzie można je wydrukować techniką 3D albo zmienią się przepisy i auta dopuszczone do ruchu będą inaczej znakowane niż formie tablic – ale wkrótce formalności związane z rejestracją załatwimy sami przez Internet. Teraz to jest możliwe tylko jeśli upoważnimy do tego dealera w salonie – i to nie każdego.

Zguba w Uberze. Co zostawiają pasażerowie? I jak odzyskać pozostawiony przedmiot?

Zguby w Uberze bywają naprawdę nietypowe. Przykład? W 2023 r. w taksówce znaleziona została np. sztuczna szczęka. Całe szczęście przedmioty pozostawione podczas przejazdu łatwo odzyskać. Pomaga w tym aplikacja.

Drogowa kumulacja na Śląsku. Pijany kierowca z potrójnym zakazem prowadzenia i poszukiwany w jednym aucie

Myśleliście, że nic już was nie zdziwi? No to przeczytajcie tę historię. Policjanci z będzińskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Jak się okazało, jego kierowca był pijany. I miał potrójny zakaz prowadzenia. A to dopiero początek czarnej serii.

Jak sprawdzić kontrahenta w branży TSL?

Podstawą każdej współpracy biznesowej jest zaufanie. A nic tak nie wzmaga jego poziomu, jak... kontrola i wcześniejsze sprawdzenie kontrahenta. Jak zweryfikować partnerów z branży TSL? To ważne pytanie, aby nie dać się złapać w oszustwo "na zlecenie transportowe".

REKLAMA

Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

REKLAMA