| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Apreo Logistics na wysokim miejscu w badaniu Najlepsi Pracodawcy

Apreo Logistics na wysokim miejscu w badaniu Najlepsi Pracodawcy

Firma Apreo Logistics zajęła 4 miejsce (pierwsze w sektorze TSL) w badaniu zaangażowania pracowników przeprowadzonym przez Aon Hewitt.

Wynik, na podstawie którego powstał raport, obejmował ocenę kultury organizacyjnej, satysfakcji pracowników, jakości relacji HR, strategii inwestycji w zespół i standardów kadry zarządzającej.

O co chodzi w badaniu

Obok wyłonienia Najlepszych Pracodawców, badanie to pomaga ocenić, w jakim stopniu dana organizacja wykorzystuje swój kapitał ludzki w generowaniu wyników biznesowych. Co ciekawe, choć pracownicy zaangażowani wypracowują więcej zysku operacyjnego, to niekoniecznie są lepiej opłacani.

Średnie wynagrodzenie wśród Najlepszych Pracodawców jest takie samo, jak w pozostałych firmach, ale pracownicy oceniają je o 20 punktów procentowych wyżej.

Apreo Logistics ma za sobą rok bardzo ważnych zmian, ważnych zarówno z punktu widzenia pozycji rynkowej firmy, jak i struktury zespołu. W wyniku przeprowadzonej w grudniu 2010 roku akwizycji spółek z Grupy Equus Apreo samo zmieniło się w Grupę z ponad 300 pracownikami.

- Talent do przeprowadzania przejęć i łączenia oddzielnych organizmów operacyjnych to jedno, a zbudowanie ponownie zespołu, w którym ludzie mają do siebie zaufanie i rozumieją swoją rolę oraz znaczenie zachodzących z ich udziałem zmian to drugie. – mówi Arkadiusz Glinka, prezes zarządu Apreo Logistics. - Wysoki standard pracy z ludźmi wymaga ciągłej i systematycznej pracy. Obecność Apreo w rankingu Najlepsi Pracodawcy 2011 to dowód otwartości na oceny i ciągłej chęci poprawiania się.

- Mamy tak ambitne cele, że byłoby głupotą nie dbać o atmosferę w pracy i nie słuchać opinii na swój temat. – dodaje Arkadiusz Glinka.

Jak wynika z badania, firmy z grona Najlepszych Pracodawców konsekwentnie utrzymują wysoką przewagę nad rynkiem, wyprzedzając średni poziom zaangażowania pracowników aż o 30%.

Reprezentacja firm logistycznych, które wzięły udział w badaniu to tylko 4% wszystkich uczestników.

Apreo Logistics to operator logistyczny świadczący usługi w zakresie logistyki magazynowej, usług przewozowych całopojazdowych i częściowych, spedycji morskiej i lotniczej, przewozu materiałów sypkich, chłodniczych, płynnych oraz artykułów spożywczych.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Kujawska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »