| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie łańcuchem dostaw > Apreo Logistics: 70 mln zł przychodu i ponad 1 mln zł zysku netto w I kw.

Apreo Logistics: 70 mln zł przychodu i ponad 1 mln zł zysku netto w I kw.

W I kwartale 2011 roku operator logistyczny Apreo Logistics uzyskał 70 mln zł przychodu i ponad 1 mln zł zysku netto. To w porównaniu do wyników całego 2010 roku zdecydowany wzrost. W 2010 roku spółka wypracowała 135 mln zł przychodów i zysk na poziomie 0.5 mln zł.

Firma ma za sobą bardzo ważny rok, który w ocenie ekspertów z branży może okazać się kluczowy dla jej wzrostu.

Jest to związane z zakupem i przejęciem przez Apreo Logistics potencjału spółekz Grupy Equus: EquusFresh i Transmlecz oraz rozbudową oferty.

Do przejęcia doszło w grudniu 2010. W związku z połączeniem firm i zespołów liczba oddziałów Apreo wzrosła do 20 w Polsce, a dodatkowo firma otworzyła oddział w Niemczech, pierwszy z kilku planowanych przez spółkę w krajach zachodniej Europy.

Klienci operatora mają dzięki temu do dyspozycji optymalną sieć operacyjną, a w niej oprócz pełnej palety usług przewozowych zespół fachowców w zakresie spedycji lotniczej i morskiej towarów, spedycji kolejowej oraz możliwość skorzystania z biura sprzedaży biletów promowych.Od momentu podpisania dużego kontraktu logistycznego na obsługę wrocławskiego magazynu części zamiennych dla producenta telewizorów firma systematycznie inwestuje w swoje zasoby logistyczne.

Spółka wynajmuje wyłącznie nowoczesne i efektywne kosztowo powierzchnie magazynowe i koncentruje się na tworzeniu portfolio usług wysokomarżowych, opartych na doświadczeniu i udokumentowanych kompetencjach ludzi.

Magazyny w Nowej Wsi Wrocławskiej o powierzchni 6,6 tys. m2, w Bydgoszczy - 4,6 tys. m2 oraz 6 tys. m2 w podwarszawskim Passie wyróżniają się jakością infrastruktury i kompleksową ofertą.

Apreo gwarantuje klientom, którzy kontraktują w spółce obsługę logistyczną, możliwość skorzystania z co-packingu, co-manufacturingu, usług cross-dockingu, dostępu on-line do aktualnych stanów magazynowych, elektronicznej wymiana danych opartej na integracji z systemem ERP/WMS Klienta oraz dostaw just- in- time.

Spółka optymalizuje procesy logistyczne swoich partnerów handlowych stawiając na jakość i terminowość operacji oraz bezpieczeństwo pracy z danymi.

Duża dynamika zatrudnienia – ok. 70 proc. wzrostu w 2010 roku – to sygnał dla odbiorców, że Apreo nie ma problemów z dostępem do kadr i że nie prowadzi będącej barierą w rozwoju innych firm z tego sektora, polityki cięcia kosztów na poziomie zespołu, co przekłada się na problemy z jakością serwisu. 

Arkadiusz Glinka, prezes Apreo Logistics, powtarza, że podstawowym czynnikiem sukcesu jest jakość ludzi, którzy pracują w spółce i jest przekonany, że przyłączenie zespołów Equusa było zarówno największym wyzwaniem ale i najważniejszym sukcesem minionego roku.

- Mierzymy wysoko, ale nie są to marzenia, a realne plany. Mamy potencjał i klientów, z którymi wspólnie coraz wyżej zawieszamy poprzeczkę. Zamiast mówić o parametrach jakościowych serwisu codziennie tę jakość poprawiamy – mówi Arkadiusz Glinka.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe PROGRES s.c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »