reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama

Zarządzanie łańcuchem dostaw

Case study: Jak firma Autoneum wdrożyła system kodów kreskowych dzięki sieci radiowej

Aktualizacja: 01.09.2011

Z powodu braku dostępu do sieci bezprzewodowej zakład produkcyjny nie korzystał z systemu kodów kreskowych. Alternatywą okazała się sieć radiowa. Jak wyglądał proces wdrożenia systemu? »

Prologis: Przedłużenie umów na ponad 300 tys. metrów kw.

Aktualizacja: 26.08.2011

Prologis, Inc, właściciel, operator i deweloper nieruchomości przemysłowych w drugim kwartale 2011 roku przedłużył umowy najmu w Europie Środkowo-Wschodniej na ponad 300 000 metrów kwadratowych. »

Spedimex przedłużył kontrakt na obsługę logistyczną Leroy Merlin

Aktualizacja: 25.08.2011

Leroy Merlin, sieć marketów budowlanych przedłużyła kontrakt z operatorem logistycznym Spedimex na obsługę magazynu dystrybucyjnego zlokalizowanego w centralnej Polsce. »

Sierpień gorszy dla branży logistycznej

Aktualizacja: 25.08.2011

W sierpniu wskaźnik ogólnego klimatu w sekcji transport i gospodarka magazynowa kształtuje się na poziomie minus 3 – podaje Główny Urząd Statystyczny w badaniu koniunktury w gospodarce w sierpniu 2011. »

Case study: Globalny standard GS1 w znakowaniu wina

Aktualizacja: 28.07.2011

Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1. »

GEFCO otwiera pierwszy oddział w Kazachstanie

Aktualizacja: 25.07.2011

Grupa GEFCO otworzyła pierwszy oddział w Republice Kazachstanu, w Almacie. Firma została zarejestrowana 27 czerwca 2011 r. w ramach programu rozwoju międzynarodowego, mającego na celu wzmocnienie pozycji GEFCO w Azji Środkowej. »

Tradis rozwija obsługę klientów sieciowych

Aktualizacja: 19.07.2011

Tradis, należący do Grupy Handlowej Emperia rozwija współpracę z klientami sieciowymi. Spółka już od roku współpracuje m.in. ze stacjami benzynowymi Orlen i Bliska oraz siecią MarcPol. »

FM Logistic ma certyfikat GMP dla produktów farmaceutycznych

Aktualizacja: 28.06.2011

FM Logistic, uzyskała certyfikat GMP (Good Manufacutring Practice) w zakresie magazynowania i dystrybucji produktów farmaceutycznych. »

Apreo Logistics na wysokim miejscu w badaniu Najlepsi Pracodawcy

Aktualizacja: 17.06.2011

Firma Apreo Logistics zajęła 4 miejsce (pierwsze w sektorze TSL) w badaniu zaangażowania pracowników przeprowadzonym przez Aon Hewitt. »

Jak zarządzać ryzykiem operacyjnym w dostawach towarów w czasie wzmożonego ruchu towarowego?

Aktualizacja: 01.06.2011

Sprawny obieg informacji, szybkość reakcji, kompetencje pracowników i właściwy dobór sprzętu to tylko niektóre elementy istotne dla zarządzania ryzykiem w procesie logistycznym – pisze Radosław Moryń, dyrektor PEKAES SA. »

GEFCO wprowadza nową usługę dla 15 krajów Europy

Aktualizacja: 09.06.2011

GEFCO Polska uruchamia EuroDaily, usługę przyspieszonej dystrybucji do 15 krajów europejskich. »

Co to jest pooling czyli o dystrybucji zorganizowanej

Aktualizacja: 31.05.2011

Rozdrobnienie wysyłek w dystrybucji towarów powoduje stały wzrost kosztów transportu. Sposobem na to może być pooling, czyli łączenie kilku dostaw do jednego odbiorcy, w tym samym czasie - pisze Magdalena Lubańska z FM Logistic. »

Czy warto zostać studentem logistyki?

Aktualizacja: 30.05.2011

To on usprawnia pracę magazynu, ustala rozkład jazdy autobusów, sprawia, że przesłana paczka dociera do odbiorcy na czas. Specjalista do spraw logistyki to profesja wymagająca doskonałej organizacji i umiejętności logicznego myślenia, ale potrafiąca też dać dużo satysfakcji. Co więcej, jest dziś jednym z najbardziej przyszłościowych zawodów. »

Wincanton realizuje obsługę magazynową i transportową do sieci PEPCO

Aktualizacja: 27.05.2011

Wincanton podpisał kontrakt z siecią marketów odzieżowo-przemysłowych PEPCO Poland. Firma odpowiada za obsługę magazynową w tym usługi specjalne VAS (value-added services ) oraz transport drobnicowy do wszystkich sklepów PEPCO w Polsce. »

Apreo Logistics: 70 mln zł przychodu i ponad 1 mln zł zysku netto w I kw.

Aktualizacja: 22.05.2011

W I kwartale 2011 roku operator logistyczny Apreo Logistics uzyskał 70 mln zł przychodu i ponad 1 mln zł zysku netto. To w porównaniu do wyników całego 2010 roku zdecydowany wzrost. W 2010 roku spółka wypracowała 135 mln zł przychodów i zysk na poziomie 0.5 mln zł. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama