| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Nowy komunikator Yanosik GT

Nowy komunikator Yanosik GT

System Yanosik zyskuje coraz większą popularność wśród kierowców. Na targach Motor Show producent przedstawił nową wersję urządzenia obsługującego system - Yanosik GT.

Yanosik to komunikator dla kierowców, dzięki któremu mogą oni informować się wzajemnie o sytuacji na drodze. Kierowca korzystający z systemu jest świadomy co czeka go na trasie – kontrola, fotoradar czy wypadek. Z założenia fotoradary stacjonarne czy kontrole prędkości lokalizowane są w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków. Informowanie o nich przez Yanosika spełnia więc rolę zapobiegawczą – jedzie się bezpieczniej i nie otrzymuje mandatów.

Z sytemu miesięcznie korzysta ponad 500 000 unikalnych użytkowników, którzy łącznie pokonują w ciągu miesiąca ponad 160 milionów kilometrów. W ciągu minuty do systemu trafia ponad 60 zgłoszeń. Liczba kierowców jeżdżących z Yanosikiem dynamicznie wzrasta. W ciągu roku jej wartość podwoiła się. Yanosik skupia więc wokół siebie coraz większą rzeszę użytkowników, a to przecież ich aktywność przekłada się w dużej mierze na aktualność danych.

Zasadniczą różnicą pomiędzy starym a nowym komunikatorem, jest wyposażenie Yanosika GT w kolorowy, czytelny wyświetlacz. Pokazywane są na nim m. in. zgłoszenia w formie graficznej, prędkość z jaką jedzie kierowca oraz liczba użytkowników online. Yanosik GT ma podświetlaną i wygodną w użytkowaniu klawiaturę. Dużą zmianą jest zredukowanie liczby przycisków służących do zgłaszania zdarzeń na drodze z 6 do 4 – kontroli prędkości, kontroli ITD, patrolu nieoznakowanego oraz wypadków (i innych zagrożeń). Dzięki temu nie tylko uproszczono korzystanie z urządzenia, ale również zmniejszyły się jego wymiary. Do potwierdzania i odwoływania zgłoszeń w dalszym ciągu służą 2 osobne przyciski. Pod wyświetlaczem znajduje się również panel dotykowy z 3 przyciskami funkcyjnymi umożliwiającymi poruszanie się po menu oraz regulowanie głośności czy jasności wyświetlacza. – Przy projektowaniu nowego urządzenia wsłuchaliśmy się w sugestie naszych użytkowników, aby nowy Yanosik był jak najlepiej dopasowany do ich potrzeb – mówi Dawid Nowicki, współtwórca systemu Yanosik – Stąd pojawienie się zasadniczych zmian jak np. wyświetlacz, który wpływa nie tylko na estetykę urządzenia, ale również wzbogaca jego funkcjonalność – dodaje.

Yanosik GT nie wymaga montażu, zasilany jest przy pomocy złącza microUSB. Do każdego urządzenia producent dołącza przejściówkę umożliwiającą podłączenie Yanosika GT do gniazda zapalniczki samochodowej. Co istotne, urządzenie posiada wbudowaną baterię, która pozwala mu na pracę również przy kilkuminutowych przerwach w zasilaniu (np. przy przepinaniu w samochodzie). Do prawidłowego funkcjonowania wymagana jest również transmisja danych, dzięki niej użytkownik otrzymuje aktualne informacje o sytuacji na drodze.

Źródło: Creandi.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Zawadzka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »