reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Flota samochodowa po zimie

Flota samochodowa po zimie

Przedwiośnie to okres, w którym każdy fleet manager zarządza porządny przegląd samochodów po okresie zimowym. Na co zwrócić uwagę w przedwiosennym przeglądzie pojazdów?

Przygotowania auta do sezonu wiosennego powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia stanu hamulców. Warto przyjrzeć się także karoserii oraz wnękom nadkoli. Jeśli znajdziemy zarysowania na powierzchni lakieru - nie odkładajmy wizyty u blacharza. Z pozoru kosmetyczny zabieg może uchronić nadwozie przed ciężką do usunięcia korozją. Kwestią, której żaden kierowca nie powinien zaniedbać, jest również naprawa rys i pęknięć punktowych na szybach samochodowych. Badania przeprowadzone przez Agencję Badawczą Milward Brown dla firmy NordGlass pokazują, że zmotoryzowani wciąż bagatelizują tę kwestię.

„Na 824 respondentów zaledwie 28% potwierdziło, że kiedykolwiek zdecydowało się na naprawę lub wymianę szyby samochodowej. Paradoksalnie aż 94% badanych przyznało, że stan szyby samochodowej ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Tak duże dysproporcje na poziomie deklaracji, a praktyki to niestety częste zjawisko.” – wskazuje ekspert z firmy NordGlass i dodaje – „Wielu kierowców nie przywiązuje uwagi do rys i drobnych pęknięć na szybie. Stają się dla nich problemem dopiero, gdy przeistaczają się w niemożliwe do naprawienia rozległe pęknięcia liniowe. Niestety na naprawę szyby jest już wtedy za późno. Pamiętajmy, że szyba nie kwalifikuje się do naprawy, jeśli pęknięcia znajdują się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, a ich wielkość przekracza 24mm, tj. średnicę monety 5 zł. Kosztów związanych z wymianą szyby można uniknąć, jeśli odpowiednio szybko zgłosimy się do serwisu naprawy NordGlass. Usuwanie szkody wymaga pozostawienia samochodu w rękach naszych specjalistów na zaledwie 30 minut”.

Słowa eksperta warto wziąć sobie do serca, bo pęknięcia, zarysowania, stosowanie inwazyjnych środków chemicznych może prowadzić również do delaminacji szyby, czyli rozwarstwiania jej części składowych. Jeżeli nie jesteśmy pewni stopnia uszkodzenia, zawsze możemy zasięgnąć w serwisie porady fachowców.

Przygotowując swój samochód na nadejście ciepłych dni, warto zastąpić zimowy płyn do szyb letnim. Upewnijmy się również, czy mamy odpowiednią ilość płynu hamulcowego. Standardowo należy wymieniać go co dwa lata, ale pamiętajmy, że duża wilgotność może znacznie obniżyć jego skuteczność. Warto zwrócić uwagę także na kondycję wycieraczek. Jak podkreśla ekspert z firmy NordGlass „Pierwsze oznaki, kwalifikujące wycieraczki do wymiany, to pozostające na szybie smugi oraz zaburzona płynność ruchów ramion wycieraczek i nieprzyjemne dźwięki podczas każdego cyklu. Jeśli zaobserwujemy takie symptomy - niezwłocznie wymieńmy wycieraczki na nowe, gdyż mogą one nie tylko wpływać na komfort podróży, ale także uszkodzić powierzchnię szyby w naszym samochodzie. 

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama