Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Flota samochodowa po zimie

Flota samochodowa po zimie
Flota samochodowa po zimie
ShutterStock
Przedwiośnie to okres, w którym każdy fleet manager zarządza porządny przegląd samochodów po okresie zimowym. Na co zwrócić uwagę w przedwiosennym przeglądzie pojazdów?

Od czego zacząć pozimowy przegląd pojazdów?

Przygotowania auta do sezonu wiosennego powinniśmy rozpocząć od sprawdzenia stanu hamulców. Warto przyjrzeć się także karoserii oraz wnękom nadkoli. Jeśli znajdziemy zarysowania na powierzchni lakieru - nie odkładajmy wizyty u blacharza. Z pozoru kosmetyczny zabieg może uchronić nadwozie przed ciężką do usunięcia korozją. Kwestią, której żaden kierowca nie powinien zaniedbać, jest również naprawa rys i pęknięć punktowych na szybach samochodowych. Badania przeprowadzone przez Agencję Badawczą Milward Brown dla firmy NordGlass pokazują, że zmotoryzowani wciąż bagatelizują tę kwestię.

„Na 824 respondentów zaledwie 28% potwierdziło, że kiedykolwiek zdecydowało się na naprawę lub wymianę szyby samochodowej. Paradoksalnie aż 94% badanych przyznało, że stan szyby samochodowej ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Tak duże dysproporcje na poziomie deklaracji, a praktyki to niestety częste zjawisko.” – wskazuje ekspert z firmy NordGlass i dodaje – „Wielu kierowców nie przywiązuje uwagi do rys i drobnych pęknięć na szybie. Stają się dla nich problemem dopiero, gdy przeistaczają się w niemożliwe do naprawienia rozległe pęknięcia liniowe. Niestety na naprawę szyby jest już wtedy za późno. Pamiętajmy, że szyba nie kwalifikuje się do naprawy, jeśli pęknięcia znajdują się bezpośrednio w polu widzenia kierowcy, a ich wielkość przekracza 24mm, tj. średnicę monety 5 zł. Kosztów związanych z wymianą szyby można uniknąć, jeśli odpowiednio szybko zgłosimy się do serwisu naprawy NordGlass. Usuwanie szkody wymaga pozostawienia samochodu w rękach naszych specjalistów na zaledwie 30 minut”.

Słowa eksperta warto wziąć sobie do serca, bo pęknięcia, zarysowania, stosowanie inwazyjnych środków chemicznych może prowadzić również do delaminacji szyby, czyli rozwarstwiania jej części składowych. Jeżeli nie jesteśmy pewni stopnia uszkodzenia, zawsze możemy zasięgnąć w serwisie porady fachowców.

Wymiana płynów eksploatacyjnych i wycieraczek

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przygotowując swój samochód na nadejście ciepłych dni, warto zastąpić zimowy płyn do szyb letnim. Upewnijmy się również, czy mamy odpowiednią ilość płynu hamulcowego. Standardowo należy wymieniać go co dwa lata, ale pamiętajmy, że duża wilgotność może znacznie obniżyć jego skuteczność. Warto zwrócić uwagę także na kondycję wycieraczek. Jak podkreśla ekspert z firmy NordGlass „Pierwsze oznaki, kwalifikujące wycieraczki do wymiany, to pozostające na szybie smugi oraz zaburzona płynność ruchów ramion wycieraczek i nieprzyjemne dźwięki podczas każdego cyklu. Jeśli zaobserwujemy takie symptomy - niezwłocznie wymieńmy wycieraczki na nowe, gdyż mogą one nie tylko wpływać na komfort podróży, ale także uszkodzić powierzchnię szyby w naszym samochodzie. 

Przeprowadź hydrofobizację szyb

Nawet jeśli wycieraczki działają bez zarzutu, dobrze poznać skuteczne metody zwiększające dobrą widoczność w czasie jazdy. Do takich z pewnością należy zabieg hydrofobizacji, który poprawia odporność szyby na zabrudzenia, a tym samym polepsza widoczność podczas prowadzenia pojazdu. Zabieg ten eksperci z firmy NordGlass wykonują po zewnętrznej stronie szyby. Można go stosować zarówno w przypadku szyb czołowych, jak i bocznych. Usługa w serwisie NordGlass trwa nie więcej niż pół godziny. Nałożona powłoka hydrofobowa zmniejsza o 70% podatność na zabrudzenia i poprawia ostrość widzenia, wygładzając powierzchnię szyby czołowej. Dzięki temu o 60% zmniejsza się konieczność używania płynu do spryskiwaczy. „Efekt „niewidocznej wycieraczki” jest zauważalny już przy prędkości 60 – 70 km/h. Powłoka hydrofobowa jest odporna na ścieranie i gwarantuje odpowiednie własności przez okres 12 miesięcy lub do 15 000 przejechanych kilometrów w przypadku szyby przedniej i do 60 000 km na szybach bocznych. Po tym okresie konieczna jest ponowna wizyta w serwisie NordGlass celem regeneracji powłoki.” – mówi ekspert z firmy NordGlass.

Źródło: Materiały prasowe NordGlass

Reklama
Zaktualizuj swoją wiedzę z naszymi publikacjami i szkoleniami
Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moto
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Włączony silnik w garażu to potężne zagrożenie

    Włączony silnik w garażu jest zdecydowanie jednym z tych błędów, których należy się wystrzegać. Szczególnie jeżeli garaż nie ma wentylacji.

    Czy zakup nowego samochodu należy zgłosić do urzędu skarbowego?

    Czy zakup nowego samochodu należy zgłosić do urzędu skarbowego? To pytanie, które zadawać sobie mogą nabywcy. Poszukajmy odpowiedzi.

    Wymiana opon na letnie. Za wcześnie gorzej niż za późno!

    Wymiana opon na letnie. Za wcześnie umówiona wizyta u wulkanizatora może wyłączyć auto z użytkowania. Powód? Tym jest zmienność pogody.

    Kiedy koniec diesla w Polsce? Nie tylko diesla zresztą. To dziś ważne pytanie.

    Kiedy koniec diesla w Polsce? Spada udział diesli wśród pojazdów osobowych. A przecież dużymi krokami zbliża się zakaz sprzedaży aut spalinowych.

    Rodzinny sedan Nissana. Odpowiedź na współczesny styl życia

    Rodzinny sedan Nissana to nic innego jak koncept Contemporary Lifestyle Vehicle. Auto bazuje na kultowym modelu Skyline.

    Kia EV9. Premiera 7-miejscowego, elektrycznego SUV-a z Korei

    Kia EV9. Premiera zdradziła wiele szczegółów dotyczących nowego elektrycznego SUV-a. Niektóre z funkcji pojazdu brzmią naprawdę imponująco.

    Ile Toyota sprzedała C-HR-ów? Będziecie zaskoczeni!

    Ile Toyota sprzedała C-HR-ów? Japończycy mają się czym pochwalić. Szczególnie że mówimy tylko o jednej generacji auta i 7 latach obecności na rynku.

    Ładowarki dla elektrycznych ciężarówek przy autostradach. Nowy pomysł UE

    Ładowarki dla elektrycznych ciężarówek przy autostradach i znowelizowane rozporządzenie AFIR toruje drogę dla elektrycznych napędów.

    Mitsubishi zaprezentuje 16 nowych modeli. Nowy plan rozwoju marki

    Mitsubishi zaprezentuje 16 nowych modeli. To efekt ogłoszenia trzyletniego średniookresowego planu na lata fiskalne 2023-2025 "Challenge 2025".

    Czemu wymiana opon na letnie jest tak ważna?

    Czemu wymiana opon na letnie jest tak ważna? Dostosowanie typu opon do sezonu to kwestia bezpieczeństwa. Więcej na ten temat w naszym tekście.

    Niebezpieczny kierowca, czyli jaki? Oto opinia Polaków

    Niebezpieczny kierowca? Dziś przedstawimy opinie Polaków na ten temat i dane wynikające ze statystyk policyjnych.

    Toyota Prius 2023. Rezerwacje na nową hybrydę ruszyły

    Toyota Prius 2023 to nowa hybryda plug-in z Japonii. Właśnie wystartowały w Polsce rezerwacje na model. Na razie to jedynie rezerwacje online.

    Czy samochód elektryczny ma akumulator rozruchowy?

    Czy samochód elektryczny ma akumulator rozruchowy? Kierowcy często zastanawiają się nad tym czy elektryk ma akumulator rozruchowy 12V.

    Toyota Proace Verso kamper. Oto nowa zabudowa Tanuki

    Toyota Proace Verso kamper zyskała nową wersję. Auto otrzymuje wyposażenie kempingowe skonfigurowane przez doświadczonych podróżników.

    Auta elektryczne we flocie. AstraZeneca kupiła 190 Volkswagenów

    Auta elektryczne we flocie? Tak, mogą się sprawdzić. AstraZeneca kupiła właśnie 190 e-Volkswagenów z rodziny ID. Choć raczej nie kupiła, a wynajęła.

    Jak wybrać nowe opony? Wybór sercem czy rozumem?

    Jak wybrać nowe opony? Właściwie dobrane opony skrócą drogę hamowania pojazdu nawet o kilkanaście metrów. Warto pamiętać też o zasadzie 3P.

    Łapki na kierownicę. Nowa akcja policji. O co w niej chodzi?

    Łapki na kierownicę to akcja policji, która ma uświadomić jakie zagrożenia niesie za sobą używanie telefonu komórkowego w czasie prowadzenia pojazdu.

    Amarok 2023. Cena modelu startuje od 229 000 zł netto

    Amarok 2023. Cena nowego pick-up`a Volkswagena przestała być tajemnicą. Co więcej, zamówienia na model można już składać u dealerów marki.

    Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną kolejnym punktem na mapie

    Odcinkowy pomiar prędkości. Tunel pod Świną zostanie włączony do sieci pomiarowej GITD. W Świnoujściu na odcinku drogi DK93 rusza budowa OPP.

    Wymiana opon na letnie 2023. Kiedy, jak i za ile? Sprawdźmy

    Wymiana opon na letnie 2023, czyli dziś przygotujemy dla kierowców tabletkę wiedzy na ten temat. Kiedy zmienić opony, o czym pamiętać i ile to kosztuje w 2023 roku?

    Czy można dostać mandat z kamery? I to na kilka sposobów

    Czy można dostać mandat z kamery? Oczywiście że tak. Co więcej, sposobów zdobywania nagrań służby mają co najmniej kilka. Poznajmy je.

    Mitsubishi L200 2024. Tak będzie wyglądać nowe wcielenie pick-up`a

    Mitsubishi L200 2024, czyli kolejna generacja modelu ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku lub na początku kolejnego. Co wiadomo o modelu?

    Volkswagen ID.2all. Tak będzie wyglądać elektryczne Polo?

    Volkswagen ID.2all zapowiada koncepcję dostępnej, elektrycznej mobilności dla Europejczyków. Jest rozmiarów modelu Polo. Trafi zatem do segmentu B.

    Przewoźniku - dopilnuj nowego obowiązku, jeśli nie chcesz stracić zezwolenia

    Pakiet mobilności ponownie o sobie przypomina. Zgodnie ze zmianami w ustawie o transporcie drogowym, przewoźnicy są zobowiązani do spełnienia kolejnego obowiązku. Chodzi o przepis, wprowadzający konieczność zgłoszenia ilości zatrudnionych kierowców. W tym roku oświadczenie należy zgłosić już do 31 marca, a brak wypełnienia formalności może wiązać się poważnymi konsekwencjami dla przewoźników.

    SCT Warszawa. Warszawscy rodzice chcą ostrzejszych restrykcji

    SCT w Warszawie powstanie. Siedem postulatów wobec władz Warszawy wystosowała wspólna inicjatywa rodziców i ruchów społecznych. O co wnoszą?